Питання спрощеної системи оподаткування для підприємців розглянули під час гарячої лінії

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Днями в ДПІ у Шевченківському районі відбувся черговий сеанс телефонної гарячої лінії, під час якого розглядалися питання спрощеної системи оподаткування для підприємців. На запитання платників податків, які виявили бажання поспілкуватися на обрану тему, відповідала заступник начальника ДПІ у Шевченківському районі Ліліана Грабовська

Чи продовжується термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої та п’ятої групи для новостворених підприємців, якщо десятий день із дня державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день?

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, встановлені главою 1 розділу XIV «Спеціальні режими оподаткування» Податкового кодексу України (ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Зокрема, зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання , які протягом 10 днів із дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої–шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Якщо десятий день із дня державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день, то термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої та п’ятої групи для новостворених фізичних осіб — підприємців не продовжується.

Слід зазначити, що заява щодо обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням норм пункту 46.1 ПК не є податковою декларацією (розрахунком).

Як зазначити у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування місце здійснення діяльності, якщо підприємець здійснює перевезення пасажирів або вантажів по території України ?

Фізична особа — підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог ПК та зазначати у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

У разі здійснення діяльності з перевезення пасажирів або вантажів, у тому числі за межами митної території України, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає «Перевезення по Україні» та/або «Міжнародні перевезення».

Відповідно до підпункту 298.1.1 ПК, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджені наказом Мінфіну України від 20.12.2011 № 1675.

У заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

У свідоцтві платника єдиного податку зазначається, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Отже, фізична особа — підприємець, яка самостійно виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинна дотримуватись вимог статті 298 ПК та зазначати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

У разі здійснення діяльності з перевезення пасажирів або вантажів, у тому числі за межами митної території України, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає «Перевезення по Україні» та/або «Міжнародні перевезення».

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414539

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242026

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434954

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344576

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
389006

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді