Під час інтернет-конференції обговорили норми Податкового кодексу України

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Нещодавно в ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулась чергова інтернет-конференція на тему «Обговорення норм Податкового кодексу України». На питання учасників відповідала виконувач обов’язків начальника ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві Надія Римарська

Як оподатковується продаж невиробничих основних засобів податком на прибуток та податком на додану вартість?

Термін «невиробничі основні засоби» означає необоротні матеріальні активи, які не використовуються в господарській діяльності платника податку (п. 144.3 Податкового кодексу України; ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до пункту 146.13 ПК, у разі продажу невиробничих основних засобів сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над первісною вартістю придбання невиробничих основних засобів та витрат на ремонт, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані, включається до доходів платника податку, а сума перевищення первісної вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку.

Дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування статті 146 ПК визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) (п. 146.14 ПК).

Тобто на операції з продажу або іншого відчуження невиробничих основних засобів поширюються вимоги пункту 146.14 ПК щодо визначення доходу з урахуванням звичайних цін на такі невиробничі основні засоби.

Водночас база оподаткування податком на додану вартість при постачанні основних невиробничих засобів визначається відповідно до пункту 188.1 ПК, а саме — виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій — не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПК).

Які штрафні санкції передбачено за ненарахування, неутримання та несплату військового збору?

Відповідно до пункту 127.1 ПК, за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє — 75%.

При цьому штрафи, передбачені статтею 127 ПК, не застосовуються у разі самостійного виявлення податковим агентом порушення та виправлення його в наступних податкових періодах протягом звітного року.

Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.

Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме попередження або штраф у розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Яким законодавчим документом передбачено з 1 січня 2015 року подачу звітності з ПДВ в електронному вигляді?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII, пункт 49.4 ПК доповнено абзацом такого змісту: «Податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством».

Отже, з 01.01.2015 звітність із ПДВ повинна подаватися до податкової інспекції лише в електронній формі за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414539

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242027

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434958

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344578

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
389008

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді