Нацбанк підготував Кодекс поведінки та ділової практики учасників міжбанківського валютного ринку України (далі — Кодекс) з метою сприяння розвитку високих стандартів професійної ділової практики, забезпечення справедливих відносин між учасниками ринку, а також керуючись світовою практикою. Кодекс визначає основні принципи, якими слід керуватись учасникам ринку, що проводять операції з іноземною валютою.
Зокрема встановлено: якщо в країні оголошується новий банківський неробочий день або відбувається будь-яка інша подія, що може стати на заваді здійсненню розрахунків за банківськими операціями в певну дату в майбутньому, слід дотримуватися процедури, що дасть змогу коригувати дату валютування за незавершеними валютними операціями, дата розрахунку за якими припадає на таку дату.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У таких випадках новою датою валютування вважатиметься перший звичайний робочий день (для обох валют у разі проведення операції з обміну іноземних валют) після початкової дати валютування, за винятком випадків, коли банківський вихідний день припадає на останній робочий день місяця. У цьому разі новою датою валютування вважатиметься перший попередній звичайний робочий день (для обох валют у разі проведення операції з обміну іноземних валют), що передує останньому дню місяця, що завершився.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»