Нарешті фахівці ДФС визнали, що господарські угоди, укладені платниками податків з порушенням вимог законодавства, не можуть кваліфікуватися ними як нікчемні.
Адже недійсним правочин може бути визнаний лише судом.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Незважаючи на це, контролюючі органи під час проведення перевірок і надалі обов’язково досліджують:
- факт реальності певних господарських операцій — тобто чи відбулись вони насправді;
- наявність ділової мети в госпопераціях платників (наміру платника податків отримати відповідний економічний ефект). Тобто господарська операція принаймні теоретично має передбачати можливість приросту або збереження активів чи їх вартості.
На думку контролерів, якщо та чи інша операція не зумовлена розумними економічними причинами (позбавлена ділової мети), то такі операції не є вчиненими в межах господарської діяльності. А відтак їх наслідки, не зумовлені діловою метою, не підлягають відображенню в податковому обліку.
Проте знову ж таки дотримання або недотримання учасниками господарської операції вимог цивільного або господарського законодавства, зокрема, щодо умов дійсності/недійсності господарських зобов’язань (правочинів), без наявності відповідних судових рішень, не може безпосередньо впливати на результати податкового обліку.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»