Відображаємо в обліку з ПДВ операції з ввезення товарів на територію ВЕЗ «Крим»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

При ввезенні з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України товарів для підтвердження права на застосування пільгового режиму оподаткування платник може подати до митного органу документи, які підтверджують перебування таких запасів на балансі платника станом на 27.04.2014

Особливості відображення в обліку з ПДВ операцій із ввезення товарів на територію ВЕЗ «Крим» та вивезення товарів із території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України?

Згідно з підпунктом 5 пункту 12.4 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII (далі — Закон № 1636), вивезення товарів з території України на територію ВЕЗ «Крим» прирівнюється до вивезення товарів за межі митної території України та вважається експортом.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до підпункту 195.1.1 розділу V Податкового кодексу України (ПК), операції з вивезення товарів за межі митної території України оподатковуються за нульовою ставкою. Отже, до операцій з вивезення товарів на територію ВЕЗ «Крим» з іншої території України застосовується нульова ставка ПДВ.

При цьому обов’язковою умовою застосування нульової ставки податку є наявність у митній декларації відповідної відмітки митниці, яка здійснює оформлення вивезення товару (вантажу) на територію ВЕЗ «Крим», про перетин товаром (вантажем) межі між територією ВЕЗ «Крим» та іншою територією України.

Платники податку, що здійснюють вивезення товарів з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим», відображають такі операції у податковій декларації з податку на додану вартість у порядку, передбаченому для інших експортних операцій (у рядку 2.1 розділу І «Податкові зобов’язання»). У разі визначення від’ємного значення за результатами звітного періоду таке від’ємне значення враховується при визначенні сум бюджетного відшкодування у загальновстановленому порядку.

Ввезення товару з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України прирівнюється до ввезення товару з-за меж митної території України на митну територію України та вважається імпортом (пп. 5 п. 12.4 Закону № 1636).

Такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах. Обсяг товарів, які ввозяться з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України, та ПДВ, сплачений під час їх митного оформлення, підлягає відображенню у податковій декларації з ПДВ у відповідних рядках розділу ІІ «Податковий кредит». За умови дотримання правил щодо формування податкового кредиту, встановлених ПК, такі суми податку можуть бути включені до складу податкового кредиту.

Ставка податку (7% або 20%) чи режим звільнення від оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з ввезення товарів з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України застосовуватиметься залежно від режиму оподаткування та виду товару, який визначено ПК для операцій з ввезення таких товарів на митну територію України.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів, що були вироблені, достатньо перероблені або ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України (п. 6.4 Закону № 1636), та переведення (евакуації) матеріальних активів з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України (пп. «б» п. 15.1 Закону № 1636) передбачено звільнення від оподаткування ПДВ під час митного оформлення з такими особливостями.

Якщо такі товари перебували на балансі підприємства, яке їх ввозить, до 27.04.2014, то їх ввезення на іншу територію України до 01.01.2015 буде здійснюватися без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (п. 6.4 Закону № 1636).

Перелік заходів нетарифного регулювання визначений підпунктом 14.1.61 ПК.

До заходів тарифного регулювання у галузі імпорту відносяться митні тарифи, мита, податки і збори з товарів, що ввозяться на митну територію, включаючи податок на додану вартість та акцизний податок.

Тож до 01.01.2015 операції з ввезення з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України товарів, визначених пунктом 6.4 Закону № 1636, звільняються від оподаткування ПДВ.

При ввезенні з ВЕЗ «Крим» на іншу територію України зазначених вище товарів для підтвердження права на застосування пільгового режиму оподаткування, визначеного пунктом 6.4 Закону № 1636, платник може подати до митного органу документи, які підтверджують перебування таких запасів на балансі платника станом на 27.04.2014.

Такими документами можуть бути:

  • баланс підприємства (інша фінансова звітність) станом на 01.01.2014;
  • інвентаризаційна відомість, складена за результатами проведення інвентаризації товарних залишків станом на 01.01.2014 чи на будь-яку іншу дату в 2013–2014 роках, але лише до 27.04.2014;
  • для товарів, ввезених на митну територію України та випущених для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, — митна декларація, оформлена до 27.04.2014 за правилами, встановленими Митного кодексу України;
  • первинні документи, що підтверджують придбання (виробництво) товарів до 27.04.2014.
додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відкриваємо інтернет-магазин

Торгівля через інтернет економить витрати продавців на збут товарів та час покупців на шопінг. Тож не дивина, що все більше суб’єктів господарювання відкриває інтернет-магазини
14152

Розрахунок середньої заробітної плати 2025: приклад для відпускних і компенсації

В основі розрахунку відпускних — середня заробітна плата. Її розраховуйте за Порядком № 100. Розглянемо, як розрахувати середню зарплату для відпускних з урахуванням усіх особливостей воєнного часу
209797

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414741

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242155

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді