Особи, що перебувають на обліку в контролюючих органах на території проведення АТО, не звільняються від сплати ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Особа, яка перебуває на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО, не звільняється від сплати ЄСВ та подання звітності щодо ЄСВ, якщо вона бере участь у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Чи звільняються від сплати ЄСВ та подання звітності особи, які беруть участь у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО?

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) — це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Частиною 1 статті 10 Закону № 2464 визначено коло платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Згідно з частиною 4 статті 10 Закону № 2464, у договорі про добровільну участь зазначаються, зокрема, строк дії договору, порядок сплати ЄСВ та рахунки, на які він має сплачуватися, права та обов’язки сторін, інші умови за згодою сторін або передбачені типовим договором про добровільну участь, що не суперечать законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Тобто особа, яка перебуває на обліку в контролюючих органах, розташованих на території проведення АТО, не звільняється від сплати ЄСВ та подання звітності щодо ЄСВ, якщо вона бере участь у добровільній системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

При цьому слід врахувати, що особа, яка уклала договір про добровільну сплату ЄСВ, але не сплатила (не перерахувала) ЄСВ (у тому числі не подала звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску), втрачає право на отримання допомоги при настанні страхового випадку, який визначений у договорі.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38848

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді