Визначено порядок погодження Нацбанком типових (зразкових) форм деривативів.
Нагадаємо, що відповідно до пункту 14.1.45 Податкового кодексу України дериватив — це стандартний документ, що засвідчує право та/або зобов’язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах. Організація обігу деривативів здійснюється на фондових біржах.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Причому для проведення торгів деривативами, базовим активом яких є валютні цінності (крім цінних паперів, виражених у гривні), курс іноземної валюти (банківських металів) до гривні, відсоткові ставки або індекси, що визначають динаміку курсу гривні (іноземної валюти, банківських металів) до інших валют (банківських металів), фондова біржа зобов’язана погодити з НБУ типові (зразкові) форми деривативів за кожним його видом до початку торгівлі ними.
Для погодження типової (зразкової) форми деривативу фондова біржа має подати НБУ такий пакет документів:
1) правила торгівлі деривативами;
2) типову (зразкову) форму деривативу.
Зазначений пакет документів має бути засвідчений підписом керівника і відбитком печатки фондової біржі (за її наявності). Якщо такі документи викладені іноземною мовою, то вони мають подаватися разом із їх перекладом на українську мову, засвідченим підписом керівника і відбитком печатки фондової біржі (за її наявності).
Строк розгляду Нацбанком поданого пакета документів не може перевищувати 30 календарних днів із дня його надходження.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»