16 грудня — останній день подання заяви для платників, які переходять на спрощену систему оподаткування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з 2015 року, необхідно подати до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з 2015 року, необхідно подати до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний 2014 рік.

Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, тобто за 2014 рік, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 Податкового кодексу України.

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Мінфіну України «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік від 20.12.2011 № 1675».

Водночас нагадуємо, що подання звітності в електронному вигляді — це сучасний, доступний кожному платнику метод подання звітності, який має безліч переваг перед паперовим.

Електронний цифровий підпис можна безкоштовно отримати в АЦСК ІДД, представництва якого знаходяться в кожній податковій інспекції.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38852

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12057

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді