Як заповнити показники додатка до таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо у страхувальника виникла переплата по заробітній платі

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Платники, які здійснюють розрахунки з працівниками по заробітній платі своєчасно або авансом, показники «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на початок звітного періоду» та «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на кінець звітного періоду» додатка до таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 не заповнюють

Як заповнити показники додатка до таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо у страхувальника виникла переплата по заробітній платі на початок або кінець звітного періоду?

Відповідно до пункту 4.4 розділу ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), таблиця 1 додатка 4 до цього Порядку формується та подається, зокрема, страхувальниками, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (п. 4.1 розділу ІV Порядку № 454).

Так, додаток до таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» додатка 4 до Порядку № 454 заповнюється так. У показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати на початок звітного періоду» платники, які своєчасно не розрахувалися з працівниками по заробітній платі на перше число звітного місяця, відображають суми простроченої заборгованості з виплати заробітної плати, тобто суми заробітної плати, термін виплати якої настав до першого числа звітного місяця.

У показнику «Сума заборгованості з виплати заробітної плати на кінець звітного періоду» відображаються суми заборгованості з виплати заробітної плати з урахуванням невиплачених сум заробітної плати, строк сплати яких настав у звітному місяці.

У зазначених показниках враховується заборгованість з виплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності. Заборгованість з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших видів виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, депонована заробітна плата у зазначені показники не включається.

Показники «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на початок звітного періоду» (Дт, Кт, у тому числі по видах заборгованості) та «Сальдо розрахунків рахунку 65 «Розрахунки за страхуванням» на кінець звітного періоду» (Дт, Кт, у тому числі по видах заборгованості) відображаються за даними бухгалтерського обліку.

При цьому платники, які здійснюють розрахунки з працівниками по заробітній платі своєчасно або авансом, зазначені рядки додатка до таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 454 не заповнюють в електронній формі або прокреслюють на паперових носіях.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова знижка: як отримати та звітувати

Навчаєтесь самі чи оплачуєте навчання дитини? Сплачуєте іпотеку або страхування життя? Можна повернути частину ПДФО. Розповідаємо, як оформити податкову знижку у 2025 році: умови, приклад, податкова знижка на навчання в декларації
78780

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8796

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
282950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді