Бізнес просить подовжити чинні бронювання ще на місяць

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням сприяти подовженню чинних бронювань

business-working.jpg

⚡ ЄСВ для ФОП знов обов’язковий — 2025 ⚡

31 січня 2023 року набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 27.01.2023 № 76.

Постановою затвердили новий Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (далі — Порядок).

Визначено, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки України до 31.01.2023 року, є чинними протягом строку, на який вони надані (п. 2 Постанови КМУ від 27.01.2023 р. № 76).

Однак наразі у бізнесу, зокрема представників ритейлу, фармацевтичної та медичної галузей, усіх напрямків сільського господарства та інших критично важливих підприємств, що бронювали своїх працівників, склалася непроста ситуація. Адже строк відстрочки від призову працівників, заброньованих бізнесом у першу чергу (в період березня 2022 року), враховуючи всі періоди автоматичного продовження дії відстрочок, спливає у лютому 2023 року. Водночас, за інформацією від бізнесу, є непоодинокі випадки, коли таким працівникам видали повістки з вимогою прибути у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на наступний день після спливу строку відстрочки (наприклад, повістка видана на 16.02.2023, а строк дії відстрочки спливає 15.02.2023).

Наразі за новим Порядком є невизначеність щодо документального підтвердження відповідності підприємств окремим критеріям, адже, наприклад, за останньою інформацією місцева влада та міністерства мають визначити критерії критичності для своїх напрямків, регіонів. Більше того, за деякими критеріями для підприємств є неоднозначною можливість надати інформацію (наприклад, щодо подання податкової звітності за останній квартал, оскільки строк подання звітності ще не настав). Тож, за попередніми оцінками бізнесу, процедура бронювання працівників триватиме близько місяця.

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням сприяти подовженню чинних бронювань ще на місяць. Це допоможе підприємствам провести та завершити процедуру бронювання працівників згідно з новим Порядком і продовжити повноцінно працювати.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації

 

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12028

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді