ЧЕК РРО: реквізити, як формувати, у ФОПів, продаж через Інтернет
Податківці під час перевірок виявили низку госпсуб’єктів, які здійснюють незаконні розрахункові операції із застосуванням РРО та ПРРО. Такі госпсуб’єкти використовують програмне забезпечення із спеціальними прихованими функціями. Це дозволяє маніпулювати загальним обсягом проведених розрахункових операцій та спотворювати інформацію в розрахункових документах та фіскальних звітних чеках реєстраторів ПРРО та РРО.
Так, столичні податківці виявили мережу магазинів, у якій при продажу товару за готівку видавали чеки, що імітують фіскальні, створені за допомогою традиційного РРО із зазначенням всіх необхідних реквізитів оригінальних чеків, що належать зареєстрованому в ДПС РРО. При цьому інформацію про такі операції не надсилали до серверу ДПС.
Для прикладу, за результатами проведених фактичних перевірок у червні 2023 року до порушників порядку проведення розрахунків застосували штрафні санкції у сумі понад 6 млн грн.
Але керівники магазинів даної мережі, ігноруючи попередні приписи податківців продовжили протизаконну діяльність.
Тож, у серпні 2023 року податківці одночасно організували 57 перевірок за різними адресами, у ході яких порушення порядку проведення розрахунків також підтвердилися.
За результатами завершених перевірок у серпні 2023 року до госпсуб’єктів будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі понад 2,3 млн грн, а їх керівників притягнуть до адмінвідповідальності.
На сьогоднішній день у цій мережі припинили практику видачі підробних фіскальних чеків при продажу товарів за готівку, в т. ч. підакцизних, а середньоденний готівковий виторг збільшився майже у 5 разів, що становить додатково 540 млн грн на рік.
Новації в законодавстві та санкції від податківців за помилки у застосуванні РРО/ПРРО вимагають від бухгалтера глибоких знань про те, як правильно використовувати РРО/ПРРО