До якої дати неприбуткові організації мають подати звіт про використання доходів

Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 Податкового Кодексу України та яких внесли до Реєстру неприбуткових установ та організацій, встановили річний податковий/звітний період.

До якої дати неприбуткові організації мають подати звіт про використання доходів

Податкові декларації для річного податкового періоду подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного/податкового року (пп. 49.18.3 Податкового Кодексу України; ПК).

Тож за 2022 рік неприбутківці подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — звіт), затверджений наказом Мінфіну від 17.06.2016 № № 553, до 1 березня включно.

У разі недотримання вимог пункту 133.4 ПК неприбутківці подають звіт у місячний податковий/звітний період. У звіті відображають дані за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою, якщо це визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинили порушення. Також зазначають і сплачують суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Податкове зобов’язання розраховують із суми операції/операцій нецільового використання активів. Порушника вилучають з Реєстру неприбуткових установ та організацій і вважають платником податку на прибуток з метою оподаткування з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення.

За період з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення, по 31 грудня податкового/звітного року неприбутківець-порушник щокварталу:

З наступного податкового/звітного року неприбутківець-порушник подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінзвітність та сплачує податок на прибуток (розд. ІІІ ПК).

За інформацією ДПС у м. Києві


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55637

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
40

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53437

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді