До якої дати неприбуткові організації мають подати звіт про використання доходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 Податкового Кодексу України та яких внесли до Реєстру неприбуткових установ та організацій, встановили річний податковий/звітний період.

До якої дати неприбуткові організації мають подати звіт про використання доходів

Податкові декларації для річного податкового періоду подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного/податкового року (пп. 49.18.3 Податкового Кодексу України; ПК).

Тож за 2022 рік неприбутківці подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — звіт), затверджений наказом Мінфіну від 17.06.2016 № № 553, до 1 березня включно.

У разі недотримання вимог пункту 133.4 ПК неприбутківці подають звіт у місячний податковий/звітний період. У звіті відображають дані за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою, якщо це визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинили порушення. Також зазначають і сплачують суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Податкове зобов’язання розраховують із суми операції/операцій нецільового використання активів. Порушника вилучають з Реєстру неприбуткових установ та організацій і вважають платником податку на прибуток з метою оподаткування з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення.

За період з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення, по 31 грудня податкового/звітного року неприбутківець-порушник щокварталу:

З наступного податкового/звітного року неприбутківець-порушник подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінзвітність та сплачує податок на прибуток (розд. ІІІ ПК).

За інформацією ДПС у м. Києві


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
56

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39396

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126510

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
301007

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді