Розрахунок зарплати, звітність, перевірки
Тимчасово, з 01.03.2022 до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, ФОП, у тому числі спрощенці (крім e-резидентів), незалежники, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе (п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ; далі — Закон про ЄСВ).
При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 Закону про ЄСВ щодо таких періодів для таких осіб не застосовують. Такі особи розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому ЄСВ не нараховували, не обчислювали та не сплачували.
Таким чином, такі платники мають право не подавати розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації за період, в якому відповідно до абзацу першого пункту 9-19 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ єдиний внесок не нараховували, не обчислювали та не сплачували.
Ставка військового збору повинна збільшитись з 1,5% до 5%. Податкові зміни ухвалили, але Президент України їх досі не підписав. Жовтень 2024-го завершися із діючою ставкою військового збору – 1,5%. Тримайте пояснення експерта, коли і як будемо утримувати військовий збір за новою ставкою