⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини
Платники єдиного податку (ЄП) 1-2 груп подають до податкового органу податкову декларацію платника ЄП у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. В якій відображають обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, а також відомості про суми ЄСВ (нарахованого, обчисленого і сплаченого). В 2024 році останнім днем подання декларації є 29 лютого.
Єдинники 1-2 груп подають податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі:
- перевищення протягом року обсягу доходу,
або
- самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для ФОП-єдинників 2 або 3 груп,
або
- відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
При цьому у податковій декларації окремо відображають:
- обсяг доходу оподаткований:
- за ставками, визначеними для єдинників першої та другої груп;
- за ставкою 15%;
- за новою ставкою ЄП, обраною згідно з умовами, визначеними главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (ПК);
- авансові внески, встановлені пунктом 295.1 ПК.
Якщо подаєте декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, то звільняєтесь від обов’язку подання декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.
ФОП-єдинники першої і другої груп сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники ЄП можуть сплатити ЄП авансовим внеском за весь податковий період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок ЄП, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 ПК (п. 295.1 ПК).
Сплачують ЄП платники, зокрема, першої та другої груп за місцем податкової адреси (п. 295.4 ПК).