Відповідальність ФОП за неподання заяви про зміну видів діяльності

У разі виявлення порушень податківці можуть прийняти рішення щодо анулювання статусу платника єдиного податку

Відповідальність ФОП за неподання заяви про зміну видів діяльності

До реєстру платників єдиного податку вносять відомості про платника єдиного податку, зокрема, види господарської діяльності (п. 299.7 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платники єдиного податку в разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, мають надати заяву, до якої, зокрема включити відомості про зміну видів господарської діяльності (пп. 298.3.1 ПК).

Так, у разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання (СГ), місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заяву подає платник єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПК).

У разі зміни податкової адреси СГ, місця провадження господарської діяльності заяву подає платник єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (абз. 1 п. 298.6 ПК).

Форму заяви затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПК за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ПК).

При цьому ПК не передбачає відповідальності за неподання ФОП-єдинником першої — третьої груп заяви у разі зміни видів господарської діяльності.

Разом з тим, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої — третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV ПК, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої — третьої груп проводять за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допустили порушення (абз. 1 п. 299.11 ПК).

У такому випадку СГ має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656790

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142782

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57985

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450498

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді