Рада прийняла євроінтеграційний закон про працевлаштування людей з інвалідністю

Прийнятим Законом створюють сприятливі умови для працевлаштування осіб з інвалідністю

Рада прийняла євроінтеграційний закон про працевлаштування людей з інвалідністю

Калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

15 січня 2025 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю» (законопроект від 18.11.2022 № 5344-д).

Закон імплементує в українське законодавство положення підпунктів (g) та (i) пункту 1 статті 27 «Праця та зайнятість» Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яку ратифікувала Україна в 2009 році.

З урахуванням досвіду країн ЄС, прийнятий Закон потенційно у рази розширить кількість робочих місць, на які пропонують працевлаштовувати осіб з інвалідністю, за рахунок включення до цього переліку органів держвлади та органів місцевого самоврядування.

Закон також впроваджує:

Це дозволить відійти від практики примусу сплати адміністративно-господарських санкцій роботодавцями, що не виконали норматив працевлаштування осіб з інвалідністю. Внесок передбачили у меншому розмірі, у порівнянні із розміром адміністративно-господарських санкцій, але обов’язок із його сплати встановлюють для усіх категорій роботодавців як приватного, так і публічного сектору.

Документ також передбачає створення державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю шляхом накопичення внесків роботодавців на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю.

Розширили категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом створення підприємств трудової інтеграції осіб з інвалідністю та підприємств захищеного працевлаштування. Пільги та компенсації можуть отримати не лише підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену законом кількість осіб з інвалідністю.

Складовою процесу працевлаштування осіб з інвалідністю є обов’язкові соціальні послуги:

  • соціальний супровід на робочому місці;
  • персональний асистент;
  • переклад жестовою мовою тощо.

За інформацією ВРУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про основні показники господарської діяльності фермерського господарства, малого підприємства у сільському господарстві (форма № 2-ферм (річна))

Форма № 2-ферм річна інструкція по заповненню, актуальний бланк та граничний термін подання у 2025 році — у статті
7873

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал – це четвертий фінансовий звіт, який присвячений змінам у власному капіталі підприємства. Алгоритм заповнення звіту про власний капітал – у консультації
44761

Товарно-транспортна накладна (ТТН) 2025

Правильно оформите товарно-транспортну накладну — знизите ризики під час податкової перевірки. Розбираємо, коли обов’язкова виписка ТТН, як її заповнити, подаємо приклад нової товарно транспортної накладної, що почала діяти у 2025 році
323355

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді