Нацбанк та ДПС підписали новий Протокол передачі даних від РРО
Це означає, що виробники зможуть доопрацювати своє програмне забезпечення та подати зразки РРО для отримання висновку від НБУ.
Попереду ще:
- етап включення оновлених версій програмного забезпечення РРО в Державний реєстр РРО;
- після цього оновлення 250 тисяч РРО, у всіх суб’єктів господарювання в Україні, зокрема, на АЗС — понад 15 тисяч РРО (про це нардеп повідомляла раніше).
Нагадуємо, що з 1 березня субʼєкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобовʼязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом — фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу.
Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів вніс Мінфін наказом «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» від 22.11.2024 № 601, зі змінами.
Що зміниться у фіскальних чеках?
Виключили реквізити:
- номер ID картки;
- підпис касира;
- підпис держателя електронного платіжного засобу.
Скачайте пам’ятку про обов’язкові реквізити чека
Додали реквізити:
- засіб оплати;
- валюта розрахунку;
- реквізити паспорта покупця при продажу алкоголю та тютюну в магазинах безмитної торгівлі;
- вміст QR-коду доповнено пошуковим запитом для перевірки чека в Системі обліку РРО;
- код автентифікації повідомлення (MAC) чека для РРО;
- вага одиниці тютюнового виробу (зазначають для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізують в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єму (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв) при продажу у магазинах безмитної торгівлі;
- сума решти.
До 1 березня 2025 року можна використовувати старі форми чеків на програмних РРО та касових апаратах, які зареєстрували у Держреєстрі РРО.