ДПС викриває нові схеми ухилення від сплати податків

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
ДПС застерігає, що використання нелегального програмного забезпечення для ухилення від сплати податків є серйозним порушенням. Це може призвести не лише до штрафів, а й до кримінальної відповідальності

ДПС викриває нові схеми ухилення від сплати податків

ДПС виявила схему приховування доходів у мережі магазинів риболовного спорядження. Під час перевірок з’ясувалося, що підприємці використовували спеціальне програмне забезпечення (ПЗ) для імітації фіскалізації та уникнення оподаткування, що призвело до фінансових порушень.

Податківці одного з регіонів провели чотири перевірки в магазинах популярної торгової мережі. Хоча магазини належали різним підприємцям, вони діяли під єдиним брендом.

Перед початком перевірок інспектори ДПС здійснили контрольні закупівлі, під час яких за готівку придбали сертифікати.

Продавці не використовували офіційні РРО та не надавали фіскальні касові чеки.

У закладах використовувалось спеціальне ПЗ, яке імітувало роботу ПРРО та друкувала фальшиві документи про покупку, що дозволяло приховувати реальний виторг.

При купівлі товарів за придбані раніше сертифікати фіскальні касові чеки знову не видавалися, а операції не фіксувалися в офіційній звітності.

За результатами перевірок ДПС виявила порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР, за які на підставі статті 17 застосувала штрафні (фінансові) санкції.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20165

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді