Як подати в електронному вигляді податкову декларацію платника єдиного податку-ФОП

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Податківці звертають увагу платників на те, за яким ідентифікатором форми в електронному вигляді подати податкову декларацію платника ЄП-ФОП та як в Електронному кабінеті платника створити таку декларацію

Як подати в електронному вигляді податкову декларацію платника єдиного податку-ФОП

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. В ній відображають обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 Податкового кодексу України (ПК), а також відомості про суми нарахованого, обчисленого і сплаченого ЄСВ.

Таку податкову декларацію подають, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 ПК, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 ПК, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи — підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК.

Єдинники третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (абз. перший п. 296.3 ПК).

Єдинники третьої групи (фізичні особи) у складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми нарахованого, обчисленого і сплаченого ЄСВ.

Вимоги пункту 296.3 ПК не застосовують платники єдиного податку третьої групи – електронні резиденти (е-резиденти).

Платники єдиного податку — власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік (абз. перший п. 297-1.1 ПК).

Податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця затвердив Мінфін наказом від 19.06.2015 № 578 (в редакції наказу Мінфіну від 31.01.2025 № 57) (далі — Декларація).

На вебпорталі ДПС, а саме: в рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщені електронні форми Декларації:

  • за ідентифікатором форми F0103407 (для першої та другої груп — рiчна) разом з додатками:
    • Додаток 1 «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску» — за ідентифікатором форми F0134107;
    • Додаток 2 «Розрахунок загального мiнiмального податкового зобов’язання за податковий (звiтний) рiк» — за ідентифікатором форми F0134207;
  • за ідентифікатором форми F0103309 (для третьої групи — квартальна) разом з додатками:
    • Додаток 1 «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску» — за ідентифікатором форми F0133109;
    • Додаток 2 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звiтний) рiк» — за ідентифікатором форми F0133209.

tg_4.png

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

В режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач має можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати податкову звітність.

Для формування Декларації в режимі «Введення звітності»:

  • самостійно встановіть фільтр за параметрами: рік, період, щодо якого звітуєте;
  • за допомогою кнопки «Створити» оберіть тип форми «F01 Прибуток»;
  • із запропонованого переліку форм оберіть необхідну форму «F0103407/F0103309» Декларації,
  • зазначте відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі «Код ДПІ» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискає кнопку «Створити».

У відкритій частині Електронного кабінету у розділі «Допомога» розмізстили покрокову допомогу щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності».

За інформацією ДПС в Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
147391

Декларація платника єдиного податку 3 групи юридичної особи

Насьогодні група 3 єдиного податку для юросіб — це сплата податку в розмірі 3% або 5% від отриманого доходу, а з 2025 року — ще й військового збору. Як скласти оновлену форму декларації для юрособи, що є платником єдиного податку групи 3, а також приклад заповнення такої декларації — у консультації
50899

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
30773

Книга обліку доходів та витрат платника єдиного податку

Книга обліку доходів платника єдиного податку – необхідна річ для будь якого підприємця, що перебуває на єдиному податку. І в цьому матеріалі ми розкажемо все про ведення книги обліку доходів, у якій формі її можна вести, чи треба щоденні записи, скільки часу зберігати книгу, як її розробити самостійно та інші питання
81086

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді