Как оформить заявление-расчет по электронному больничному: инструкция для работодателей

RU UA

⚡️ Как выплачивать больничные по электронным листкам нетрудоспособности

Как оформить заявление-расчет по электронному больничному: инструкция для работодателей

ФСС финансирует больничные и декретные по хронологии, что зависит от даты получения заявления-расчета от работодателя. Дата, когда работодатель подает заявление, определяет получение матобеспечения как для бумажных, так и для электронных больничных.

Чтобы не ошибиться в оформлении заявлений-расчетов, советуем работодателям воспользоваться правилами заполнения от ФСС, которые приводим далее.

Начинать назначение работнику материального обеспечения и оформления заявления-расчета можно с даты выдачи е-больничного. Датой выдачи для электронных листков нетрудоспособности считается 8-й день после даты закрытия, указанной в документе. А для электронного больничного по беременности и родам – 8-й день после даты открытия.

К примеру, если электронный больничный, создали 25.10.2021 сроком на 10 дней. Поскольку дата его закрытия - 03.11.2021, то готовым к оплате он станет с 11.11.2021.

Определено это приказом Минздрава от 17.06.2021 №1234 (в редакции приказа Минздрава от 28.09.2021 №2086).

Часто возникают ситуации, когда больничные по беременности и родам не меняют свой статус на «готовый к оплате» несмотря на наступление даты выдачи, а электронные больничные по болезни становятся «готовыми к оплате» рано. Тогда ориентироваться стоит на даты, а пособие по беременности и родам можно назначить по е-больничному со статусом «закрытый». Эти технические неточности обещают постепенно урегулировать.

Чтобы оформить и подать в Заявление-расчет в ФСС отведено не более 5 р. дн. с даты принятия комиссией по социальному страхованию компании решения о назначении помощи.

С подробным алгоритмом заполнения заявления сможете ознакомиться ниже.

✍ ОТКРЫТЬ ПОДРОБНЫЙ АЛГОРИТМ + ОБРАЗЦЫ ЗАПОЛНЕНИЯ

Як оформити заяву-розрахунок за електронним лікарняним: інструкція для роботодавців

По материалам ФСС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розраховуємо годинні тарифні ставки в 2025 році

В агросекторі робітникам найчастіше оплачують працю за погодинною або відрядною формою. Розрахунок годинної тарифної ставки прив’язаний до середньомісячної кількості годин за календарний рік. Як розрахувати мінімальні годинні ставки та чому це необхідно робити саме тепер, розповість експерт
5338

Ліцензії на торгівлю алкоголем 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
77263

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
334080

Перехідні відпускні: нарахування та облік

Часто відпустка працівника починається в одному місяці, а закінчується в іншому. Однак відпускні виплачують однією сумою незалежно від того, вписується відпустка у межі одного місяця, чи ні. Розглянемо, як це впливає на розрахунок відпускних, їхнє оподаткування та відображення в об’єднаній звітності (Додаток Д1, Додаток 4ДФ)
64400

Форма 2-ОЗ ІНВ річна

Звіт про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції за формою № 2-ОЗ ІНВ (річна) необхідно подати за 2024 рік за оновленою формою. Актуальний бланк, інструкцію та зразок його заповнення знайдете у статті
16290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді