У які строки виплачувати місячні премії

1487
Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Підприємство нараховує працівникам премії за результатами роботи за місяць. Дні виплати зарплати: 15-те число — аванс, 30/31-ше — зарплата за другу половину місяця. Премію виплачують 19-го числа наступного місяця за попередній. Чи є порушення строків виплати премії?

Відповідь

Законодавство регулює строки виплати зарплати. Натомість правила розрахунку та виплати премії підприємство визначає на свій розсуд.

Виплачувати працівникам заробітну плату законодавство потрібно в робочі дні не рідше ніж двічі на місяць (ч. 1 ст. 115 КЗпП). Та ще й з дотриманням двох умов:

  • проміжок часу між виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • зарплату слід виплачувати не пізніше за 7 днів після закінчення періоду, за який її виплачують.

Та ця вимога не стосується виплати премій! Умови запровадження та розміри премій підприємства встановлюють на свій розсуд і відображають у колективному договорі (ст. 97 КЗпП; ст. 15 Закону про оплату праці). Зазвичай порядок преміювання працівників встановлюють у Положенні про преміювання. Воно є додатком до колективного договору.

У Положенні про преміювання зазначайте період, у якому нараховуватимете премію. Наприклад, премію за підсумками роботи у поточному місяці нараховують у місяці, за який проводять преміювання. Або премію нараховують у наступному місяці після того, за який преміюють. Пропишіть також строк виплати премії. Це може бути запис на кшталт: «…не пізніше ніж 19-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування».

Правила преміювання також можете визначити у Положенні про оплату праці або трудовому договорі з працівником (у разі письмової форми).

Тож у вашій ситуації порушень строків виплати премії немає. Головне, щоб строки нарахування і виплати відповідали строкам, прописаним у внутрішніх документах підприємства.

Хочете отримати відповідь на своє запитання?

Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух».

У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!

Чекаємо на Вас!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4199

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
95

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1247

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
662