У які строки виплачувати місячні премії

3409
Автор
експерт з податкового обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Підприємство нараховує працівникам премії за результатами роботи за місяць. Дні виплати зарплати: 15-те число — аванс, 30/31-ше — зарплата за другу половину місяця. Премію виплачують 19-го числа наступного місяця за попередній. Чи є порушення строків виплати премії?

Відповідь

Законодавство регулює строки виплати зарплати. Натомість правила розрахунку та виплати премії підприємство визначає на свій розсуд.

Виплачувати працівникам заробітну плату законодавство потрібно в робочі дні не рідше ніж двічі на місяць (ч. 1 ст. 115 КЗпП). Та ще й з дотриманням двох умов:

  • проміжок часу між виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • зарплату слід виплачувати не пізніше за 7 днів після закінчення періоду, за який її виплачують.

Та ця вимога не стосується виплати премій! Умови запровадження та розміри премій підприємства встановлюють на свій розсуд і відображають у колективному договорі (ст. 97 КЗпП; ст. 15 Закону про оплату праці). Зазвичай порядок преміювання працівників встановлюють у Положенні про преміювання. Воно є додатком до колективного договору.

У Положенні про преміювання зазначайте період, у якому нараховуватимете премію. Наприклад, премію за підсумками роботи у поточному місяці нараховують у місяці, за який проводять преміювання. Або премію нараховують у наступному місяці після того, за який преміюють. Пропишіть також строк виплати премії. Це може бути запис на кшталт: «…не пізніше ніж 19-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування».

Правила преміювання також можете визначити у Положенні про оплату праці або трудовому договорі з працівником (у разі письмової форми).

Тож у вашій ситуації порушень строків виплати премії немає. Головне, щоб строки нарахування і виплати відповідали строкам, прописаним у внутрішніх документах підприємства.

Хочете отримати відповідь на своє запитання?

Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух».

У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!

Чекаємо на Вас!

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79250

Військовий збір з зарплати: які ставки і як вираховувати

Військовий збір в Україні — це платіж, який покликаний збільшувати фінансування ЗСУ через додаткові надходження до бюджету. Про розрахунок та утримання військового збору після прийняття Закону про підвищення податків № 4015, об’єкти оподаткування, платників збору, звітність та штрафи — в огляді
240525

Календар бухгалтера 2025: липень

Липень — це місяць спеки, засмаги, бджіл, відпусток і безперервної роботи бухгалтера. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу допоможе виробничий календар на липень 2025, а сплатити податки — податковий календар на липень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність — на поміч прийде бухгалтерський календар на липень 2025
27966

Заява на звільнення працівника: зразок, оформлення 2025

Звільнення працівника — питання не тільки кадрове, але й бухгалтерське. Адже бухгалтер бере участь в оформленні звільнення працівника й долучається до кадрових документів. У консультації — про бухгалтерський погляд на звільнення, зразок наказу про звільнення та заяви на звільнення працівника
183014