Чи може неприбутківець відшкодувати вартість зворотного квитка, якщо працівник затримався у відрядженні

121
Автор
шеф-редактор Експертус Головбух

Запитання

Працівник неприбуткової організації їде в закордонне відрядження та після його закінчення залишається за кордоном у щорічній відпустці. Повертається тільки після закінчення цієї відпустки. Організація після повернення з відрядження відшкодовує вартість зворотного квитка. Чи може організація втратити статус неприбутковості, відшкодувавши вартість квитка?

Відповідь

Ні, у цій ситуації відшкодування вартості квитка не має спричинити втрату статусу неприбуткової організації. Адже такі витрати можна безпосередньо пов’язати з витратами на утримання неприбуткової організації.

Так, відповідно до підпункту 133.4.2 Податкового кодексу України (ПК) неприбутковим організація дозволено використовувати доходи:

  • для реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених у статутних документах;
  • фінансування витрат на утримання неприбуткової організації.

Витратами, пов’язаними із забезпеченням діяльності неприбуткової організації, зокрема, є витрати:

  • на оплату праці працівників;
  • комунальні послуги;
  • оренду, охорону, прибирання приміщень;
  • послуги зв’язку;
  • інші адміністративні витрати.

Відрядження-2024: добові, положення, підтвердні документи

До адміністративних витрат належать відносяться загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством (п. 18 НП(С)БО 16 «Витрати»). Зокрема це витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу.

Жоден нормативний документ не забороняє працівникові підприємства затриматися у місці відрядження на дні відпустки. Звісно, в такому разі дата на транспортному квитку не збігатиметься із датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження. Тоді — з дозволу керівника — беріть до уваги затримку у відрядженні на вихідні або святкові та неробочі дні (п. 7 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59).

Щоб убезпечити свій неприбутковий статус, радимо додатково оформити розпорядження керівника неприбуткової організації про компенсацію працівникові вартості квитка в інший день, аніж той, що зазначений в наказі про відрядження. Підстава — затримка у відрядженні на неробочі дні (щорічну відпустку).


Хочете отримати відповідь на своє запитання?

Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух». У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!

Чекаємо на Вас!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
635

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2172

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
49818

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
227045