Чи може неприбутківець відшкодувати вартість зворотного квитка, якщо працівник затримався у відрядженні

247
Автор
шеф-редактор Експертус Головбух

Запитання

Працівник неприбуткової організації їде в закордонне відрядження та після його закінчення залишається за кордоном у щорічній відпустці. Повертається тільки після закінчення цієї відпустки. Організація після повернення з відрядження відшкодовує вартість зворотного квитка. Чи може організація втратити статус неприбутковості, відшкодувавши вартість квитка?

Відповідь

Ні, у цій ситуації відшкодування вартості квитка не має спричинити втрату статусу неприбуткової організації. Адже такі витрати можна безпосередньо пов’язати з витратами на утримання неприбуткової організації.

Так, відповідно до підпункту 133.4.2 Податкового кодексу України (ПК) неприбутковим організація дозволено використовувати доходи:

  • для реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених у статутних документах;
  • фінансування витрат на утримання неприбуткової організації.

Витратами, пов’язаними із забезпеченням діяльності неприбуткової організації, зокрема, є витрати:

  • на оплату праці працівників;
  • комунальні послуги;
  • оренду, охорону, прибирання приміщень;
  • послуги зв’язку;
  • інші адміністративні витрати.

Зразки документів про відрядження

До адміністративних витрат належать відносяться загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством (п. 18 НП(С)БО 16 «Витрати»). Зокрема це витрати на службові відрядження й утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу.

Жоден нормативний документ не забороняє працівникові підприємства затриматися у місці відрядження на дні відпустки. Звісно, в такому разі дата на транспортному квитку не збігатиметься із датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження. Тоді — з дозволу керівника — беріть до уваги затримку у відрядженні на вихідні або святкові та неробочі дні (п. 7 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59).

Щоб убезпечити свій неприбутковий статус, радимо додатково оформити розпорядження керівника неприбуткової організації про компенсацію працівникові вартості квитка в інший день, аніж той, що зазначений в наказі про відрядження. Підстава — затримка у відрядженні на неробочі дні (щорічну відпустку).


Хочете отримати відповідь на своє запитання?

Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух». У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!

Чекаємо на Вас!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1250120

Додаткова відпустка на дітей 2025

Додаткова відпустка на дітей: хто має право, чи зможе її отримати батько, який порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей; яка її максимальна тривалість, як розрахувати таку відпустку? Як впливає на цей вид відпустки воєнний стан? Про все це в огляді + зразок заяви на відпустку на дітей за ДСТУ 4163:2020
519366

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
100844

Матеріальна допомога працівникам

Працівник просить виплатити йому матеріальну допомогу у зв’язку із сімейними обставинами. Керівник підприємства не проти, але наказав бухгалтерові виплатити її з мінімальним оподаткуванням. Ми допоможемо бухгалтеру розв’язати цю ситуацію
162663