Як відобразити в ПДВ-декларації суми податкової накладної, яку використали лише частково («розірвана» сума)

107

Запитання

Яким чином відображати в графі 6 Таблиці 1 Додатка 2 суму ПДВ, якщо сума по податковій накладній частково вирахували (використали) за рахунок арифметичного зменшення рядка 16.1 в поточному звітному періоді? Тобто, чи можна в Додатку 2 відображати частину суми ПДВ по одній податковій накладній («розривати» суму ПДВ)?

Відповідь

Суму ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету або бюджетному відшкодуванню, визначають як різницю між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

У разі якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду. Його можна, зокрема, зарахувати до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21, у редакції від 01.10.2024; далі — Порядок № 21.

При заповненні розділу III декларації «Розрахунки за звітний період» обраховуйте різницю між сумою податкових зобов’язань за звітний (податковий) період (рядок 9 декларації) та податкового кредиту (рядок 17 декларації) (пп. 1, 2 п. 5 розд. V Порядку № 21).

При цьому до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду включайте від’ємне значення попереднього звітного періоду (рядок 16.1 декларації, у який згідно з підпунктом 5 пункту 4 розділу V Порядку № 21 переносьте значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період).

Таким чином, при розрахунку різниці між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду враховуйте увесь обсяг податкового кредиту, зазначений у рядку 17 декларації, до складу якого входить, у тому числі, сума від’ємного значення попереднього звітного періоду.

Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань (рядок 9) і податкового кредиту (рядок 17) отримали від’ємне значення, то заповнюйте рядок 19 декларації. При заповненні рядка 19 обов’язково подавайте додаток 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» до податкової декларації з ПДВ (далі — Додаток 2) (п.5 розд. V Порядку № 21).

Таблиця 1 Додатку 2 передбачає повну деталізацію (розшифровку) від’ємного значення, зазначеного у рядку 19 декларації з ПДВ у хронологічному порядку та в розрізі постачальників.

При заповненні Таблиці 1 Додатку 2, зокрема у графі 6 відображайте загальну суму від’ємного значення в розрізі періодів, у яких виникло таке від’ємне значення, згруповану за періодом складання податкових накладних окремо по кожному постачальнику товарів/послуг, за яким сформували таке значення.

Отже, у разі якщо сума ПДВ по податковій накладний частково врахували у поточному звітному періоді, а друга її частина приймала участь у формуванні від’ємного значення, то таку частину відображайте у графі 6 таблиці 1 Додатку 2.

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235185

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80341

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74373

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59638