Якою датою відображають сплату податків та ЄСВ в ІКП, якщо у платіжках допущені помилки

200

Запитання

Якою датою в ІКП відображається інформація про сплату суми податків, зборів та єдиного внеску, якщо сума розрахункового документа була рознесена до ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з’ясування», у разі невірно заповнених реквізитів розрахункового документа або помилки в коді ЄДРПОУ (РНОКПП)?

Відповідь

Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердив Мінфін наказом від 12.01.2021 № 5 (далі —  Порядок № 5).

Сплачені суми податків, зборів та ЄСВ, рознесені на підставі відповідної інформації Казначейства, відображають в інтегрованих картках платників (ІКП) датою зарахування на рахунки, відкриті в Казначействі (п. 2 підрозд. 2 розд. III Порядку № 5).

Рознесені платежі відображають в ІКП датою зарахування на рахунки, відкриті в Казначействі, кодом первинного показника оперативного обліку зі сплати / повернення сум відповідно до поля «Код виду сплати» платіжної інструкції.

До ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з’ясування» суму транзакції розносять у разі, зокрема, якщо платника податків за податковим номером або серією (за наявності) та номером паспорта не знайшли серед платників, що перебувають на обліку в податковому органі.

Територіальним орган ДПС у разі ідентифікації платника та/або з’ясування призначення платежу:

  • у звітному місяці, в якому здійснив сплату платник —  перерозносить відповідні суми з ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з’ясування» до ІКП платника;
  • у місяці, наступному за звітним —  перерозносить поточною датою відповідні суми з ІКП зі спеціальним кодом «Платежі до з’ясування» до ІКП платника.

Отже, після з’ясування територіальним органом ДПС призначення платежу, в ІКП інформація про сплату суми податків, зборів та ЄСВ із зазначенням дати зарахування платежів на рахунки, відкриті в Казначействі, перерозноситься:

  • датою зарахування на рахунки, відкриті в Казначействі — якщо з’ясує у звітному місяці;
  • поточною датою — якщо з’ясує після закінчення місяця, в якому здійснив сплату платник.

ЗІР, підкатегорія 129.04


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13857

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
243774

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
60274