Який документ підтверджує несплату за межами України податків з отриманих іноземних доходів
Запитання
Фізособа — резидент отримала іноземні доходи, з яких податки за межами України не сплачувались: який документ подається до контролюючого органу?
Відповідь
У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, суму такого доходу включають до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковують за ставкою 18%, крім випадків, визначених підпунктом 170.11.1 Податкового кодексу України; далі — ПК.
Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація) та Інструкцію щодо її заповнення затвердив Мінфін наказом від 02.10.2015 № 859.
Доходи, отримані з джерел за межами України відображайте у рядку 10.10 податкової декларації.
Доходи, отримані у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), перераховуйте у гривнях за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ПК).
У графі 3 рядка 10.10 вказуйте суму іноземних доходів, перераховану у гривнях, з урахуванням норм пункту 164.4 ПК.
У графі 6 рядка 10.10 вказуйте суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету за ставкою, визначеною статтею 167 ПК (18%).
У графі 7 рядка 10.10 вказуйте суму військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розраховану за ставкою 1,5%.
Для цілей оподаткування платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачили законодавством (абз. 1 п. 44.1 ПК).
Платникам забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пунктом 44.1 ПК.
Місячна зарплатна звітність: приклад заповнення
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень платники ПДФО зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою ПДФО, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації.
Такими документами можуть бути:
- виписки з рахунків банків;
- трудовий договір з іноземною компанією;
- довідка іноземної компанії про суми нарахованої заробітної плати (за наявності);
- інвойси;
- договори купівлі-продажу майна, розташованого за межами України;
- податкова декларація з відміткою контролюючого органу іноземної держави про отримання доходів (з перекладом на українську мову, окрім англійської) тощо.