Який документ підтверджує несплату за межами України податків з отриманих іноземних доходів

387

Запитання

Фізособа — резидент отримала іноземні доходи, з яких податки за межами України не сплачувались: який документ подається до контролюючого органу?

Відповідь

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, суму такого доходу включають до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковують за ставкою 18%, крім випадків, визначених підпунктом 170.11.1 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація) та Інструкцію щодо її заповнення затвердив Мінфін наказом від 02.10.2015 № 859.

Доходи, отримані з джерел за межами України відображайте у рядку 10.10 податкової декларації.

Доходи, отримані у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), перераховуйте у гривнях за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ПК).

У графі 3 рядка 10.10 вказуйте суму іноземних доходів, перераховану у гривнях, з урахуванням норм пункту 164.4 ПК.

У графі 6 рядка 10.10 вказуйте суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету за ставкою, визначеною статтею 167 ПК (18%).

У графі 7 рядка 10.10 вказуйте суму військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розраховану за ставкою 1,5%.

Для цілей оподаткування платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачили законодавством (абз. 1 п. 44.1 ПК).

Платникам забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пунктом 44.1 ПК.

Нові зарплатні показники та податкові правила 2024 року

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень платники ПДФО зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою ПДФО, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації.

Такими документами можуть бути:

  • виписки з рахунків банків;
  • трудовий договір з іноземною компанією;
  • довідка іноземної компанії про суми нарахованої заробітної плати (за наявності);
  • інвойси;
  • договори купівлі-продажу майна, розташованого за межами України;
  • податкова декларація з відміткою контролюючого органу іноземної держави про отримання доходів (з перекладом на українську мову, окрім англійської) тощо.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Митна декларація: заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовується в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
131784

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
322

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код УКТ ЗЕД
47470

Вексельні операції

Розрахунки за допомогою векселів є однією з форм безготівкових розрахунків із погашення боргів за отримані товари. У консультації розглянемо особливості вексельних розрахунків і платежів по векселям, придбання-продаж векселів, а також відображення таких операцій у бухгалтерському обліку
23899

Імпорт товарів: бухгалтерський облік

Імпорт товарів в Україні має свої особливості в бухгалтерському обліку. Додаються облік міжнародних розрахунків, облік митних платежів, облік курсових різниць. Основні правила бухгалтерського обліку таких операцій та приклади проводок при імпорті товарів – у консультації
126294