В яких випадках приймається рішення про припинення адміністративного арешту майна платника податків?

424

Запитання

В яких випадках та протягом якого терміну приймається рішення про припинення адміністративного арешту майна платника податків?

Відповідь

Рішення щодо звільнення з-під арешту майна платника податків приймається контролюючим органом у випадках, визначених п. 94.19 ст. 94 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Арешт на майно може бути накладено рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.

Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, крім випадків, коли власника майна, на яке накладено арешт, не встановлено (не виявлено).

У випадках, визначених підпунктами 94.19.2 - 94.19.4, 94.19.8, 94.19.9 п. 94.19 ст. 94 ПКУ, рішення щодо звільнення з-під арешту майна приймається контролюючим органом протягом двох робочих днів, що наступають за днем, коли контролюючому органу стало відомо про виникнення підстав припинення адміністративного арешту.

У разі якщо рішення про звільнення майна з-під арешту прийнято щодо арешту, який було визнано судом обґрунтованим, контролюючий орган повідомляє про своє рішення відповідний суд не пізніше наступного робочого дня.

Читайте повний текст

ЗІР, категорія 134.06


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як сплачувати податки на єдиний рахунок

Податки, штрафи та ЄСВ можна сплачувати через єдиний рахунок. Робити це чи ні — справа добровільна. Однак рішення приймати слід виважено. Адже до кінця звітного року відмовитися від використання єдиного рахунку не вдасться
13408

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і майбутні зміни

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
318735

Закон про збільшення податків № 11416-д: огляд змін від військового збору до ренти

Ось-ось Закон № 11416-д, який передбачає підвищення військового збору, має підписати Президент. Затамували дихання — чекаємо новин. А поки пропонуємо вам дослідити огляд експерта, який проаналізував основні моменти тексту Закону № 11416-д, адже нововведень чимало — і не тільки щодо військового збору
1782

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2356