Строки надання податковим органом відповіді на запит госпсуб’єкта
Запитання
В який термін податковий орган надає відповідь на звернення суб'єкта господарювання?
Відповідь
Термін надання відповіді податковою залежить від обраної платником форми звернення (заяви, клопотання, запиту на інформацію) щодо надання копій:
- податкових повідомлень – рішень;
або
- податкових вимог;
- актів камеральних перевірок;
- листів;
- інших документів як надісланих госпсуб’єкту, так і вручених йому особисто або його представнику.
Відповідь на такі звернення надають контролюючим органом у строки, визначені:
- для надання відповіді на звернення — статтею 20 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР. Звернення розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження. Ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що платнику окремо повідомляють. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів;
- для надання відповіді на запит на отримання публічної інформації — статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.11.2011 № 2939-VI.
Відповідь на запит на інформацію надають не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Строк розгляду продовжують до 20 робочих днів у разі якщо:
- запит стосується надання великого обсягу інформації
- або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних.
Розпорядник інформації повідомляє запитувача з обґрунтуванням такого продовження в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
Якщо задоволення запиту на інформацію потребує виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач відшкодовує фактичні витрати на копіювання та друк.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Після ліквідації МСЕК із 01.01.2025 інвалідність особи підтверджують витягом із рішення експертної команди. Цей документ не згаданий серед тих, що дають роботодавцеві право застосувати пільгову ставку ЄСВ 8,41%. Нарешті посадовці виправили цю нормативну прогалину