Строки надання податковим органом відповіді на запит госпсуб’єкта
Запитання
В який термін податковий орган надає відповідь на звернення суб'єкта господарювання?
Відповідь
Термін надання відповіді податковою залежить від обраної платником форми звернення (заяви, клопотання, запиту на інформацію) щодо надання копій:
- податкових повідомлень – рішень;
або
- податкових вимог;
- актів камеральних перевірок;
- листів;
- інших документів як надісланих госпсуб’єкту, так і вручених йому особисто або його представнику.
Відповідь на такі звернення надають контролюючим органом у строки, визначені:
- для надання відповіді на звернення — статтею 20 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР. Звернення розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження. Ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що платнику окремо повідомляють. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів;
- для надання відповіді на запит на отримання публічної інформації — статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.11.2011 № 2939-VI.
Відповідь на запит на інформацію надають не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Строк розгляду продовжують до 20 робочих днів у разі якщо:
- запит стосується надання великого обсягу інформації
- або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних.
Розпорядник інформації повідомляє запитувача з обґрунтуванням такого продовження в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
Якщо задоволення запиту на інформацію потребує виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач відшкодовує фактичні витрати на копіювання та друк.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової