Чи може подати копії інших документів через Е-кабінет платник, який направляє звітність засобами електронного зв’язку

912

Запитання

Чи можуть платники податків, які подають декларації засобами електронного зв’язку, надіслати до них копії інших документів через Електронний кабінет?

Відповідь

⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Платники, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку, мають можливість надіслати разом з ними копії інших документів як Додаток довільного формату, якщо такий додаток передбачили для подання з відповідною податковою декларацією (розрахунком) згідно з Реєстром електронних форм податкових документів.

Платник має право самостійно обирати спосіб взаємодії з податковим органом в електронній формі через Е-кабінет, якщо інше не встановили Податковим кодексом України; далі — ПК (пп. 17.1.3 ПК).

Платник, який обирає спосіб взаємодії з податковим органом засобами електронного зв’язку в електронній формі, зобов’язаний під час обрання способу взаємодії повідомити ДПС свою електронну адресу (адреси) шляхом внесення цієї інформації до своїх облікових даних через Е-кабінет (п 45.3 ПК).

Вхід до Електронного кабінету здійснюйте за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюють платники відповідно до норм ПК та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557.

Платник зобов’язаний подавати до податкових органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (пп. 16.1.3 ПК).

Подання податкових декларацій (розрахунків) через Е-кабінет здійснюйте з використанням електронних форм, перелік яких розміщений на вебпорталі ДПС.

В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, до переліку додатків, які передбачили для подання засобами електронного зв’язку з відповідною податковою декларацією (розрахунком), можете включити додаток за ідентифікатором форми J/F1360102. До нього прикріпіть копію сканованого документа (файл повинен бути у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ) (далі — Додаток довільного формату).

Інформацію про перелік додатків, які подають з відповідними податковими деклараціями (розрахунками) розмістили у Реєстрі електронних форм податкових документів.

При створенні в Е-кабінеті податкової декларації (розрахунку) в режимі «Введення звітності» з переліку додатків, передбачених для подання з такою податковою декларацією (розрахунком), визначте склад додатків, які необхідно подати. Зокрема, додаток довільного формату.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1502

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361116

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41519