Що зазначати у заяві про спрощену систему оподаткування, якщо місця діяльності невизначені

599

Запитання

Що зазначати у полі 6 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо діяльність здійснюється у заздалегідь невизначених місцях?

Відповідь

Щоб обрати або перейти на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання (СГ) подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (пп. 298.1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Форму Заяви затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.

У Заяві зазначають обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПК).

У разі зміни, зокрема, місця провадження господарської діяльності, відповідно до пункту 298.5 ПК, Заяву подає платник єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни, зокрема, місця провадження господарської діяльності заяву подає платник єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПК).

Реєстрація СГ як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (абз. 1 п. 299.1 ПК).

До реєстру платників єдиного податку вносять, зокрема, відомості про місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ПК).

Форма Заяви передбачає поле 6 «Місце провадження господарської діяльності (індекс, адреса)», в якому зазначають наступну інформацію:

  • код за КАТОТТГ — зазначають код адміністративно-територіальної одиниці, визначений за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 (у редакції наказу від 12.01.2021 № 3);
  • область, район, населений пункт;
  • вулиця, номер будинку/офісу/квартири;
  • індекс.

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Отже, ФОП, яка виявив бажання провадити діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинен дотримуватись вимог статті 298 ПК та зазначати в Заяві обов’язкові відомості, у тому числі щодо місця провадження господарської діяльності.

Якщо ФОП-єдинник планує провадити діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності (індекс, адреса)» Заяви зазначає: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнює.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір для ФОПів у 2025 році

ФОП військовий збір сплачують за себе з 1 січня 2025 року. Тепер це зобов’язані робити і юридичні особи — платники єдиного податку третьої групи. Скільки і коли сплачувати — в коментарі експерта
9803

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи можливе бронювання фізичних осіб-підприємців в Україні? Це питання активно обговорюють, адже багато ФОПів хочуть отримати для себе і своїх працівників відстрочку від мобілізації. Хоча на сьогодні такої можливості офіційно немає, у ВРУ розглядають кілька законопроєктів, які можуть змінити ситуацію. Розберімо, що пропонує законодавець
17077

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20262

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
598899

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
689035