Що зазначати у заяві про спрощену систему оподаткування, якщо місця діяльності невизначені

563

Запитання

Що зазначати у полі 6 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо діяльність здійснюється у заздалегідь невизначених місцях?

Відповідь

Щоб обрати або перейти на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання (СГ) подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (пп. 298.1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Форму Заяви затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.

У Заяві зазначають обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ПК).

У разі зміни, зокрема, місця провадження господарської діяльності, відповідно до пункту 298.5 ПК, Заяву подає платник єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни, зокрема, місця провадження господарської діяльності заяву подає платник єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПК).

Реєстрація СГ як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (абз. 1 п. 299.1 ПК).

До реєстру платників єдиного податку вносять, зокрема, відомості про місце провадження господарської діяльності (п. 299.7 ПК).

Форма Заяви передбачає поле 6 «Місце провадження господарської діяльності (індекс, адреса)», в якому зазначають наступну інформацію:

  • код за КАТОТТГ — зазначають код адміністративно-територіальної одиниці, визначений за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 (у редакції наказу від 12.01.2021 № 3);
  • область, район, населений пункт;
  • вулиця, номер будинку/офісу/квартири;
  • індекс.

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Отже, ФОП, яка виявив бажання провадити діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинен дотримуватись вимог статті 298 ПК та зазначати в Заяві обов’язкові відомості, у тому числі щодо місця провадження господарської діяльності.

Якщо ФОП-єдинник планує провадити діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності (індекс, адреса)» Заяви зазначає: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнює.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
655069

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
141794

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57580

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
449486

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи не найпопулярніша дискусія нашого часу – це економічне бронювання ФОП: коли буде, як буде і чи буде взагалі. Наразі у Верховній Раді України є кілька законопроєктів щодо можливості бронювання ФОП та їхніх працівників. Розгляньмо законодавчі ініціативи, які поки не отримали підтримки
16220