Форма та термін подання заяви-розрахунку про потребу в марках акцизного податку
Запитання
За якою формою, в які терміни та до якого органу ДПС подавати заявку-розрахунок про потребу в марках акцизного податку?
Відповідь
СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
Підприємства-виробники та імпортери алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовують в електронних сигаретах, подають в електронній формі щомісяця до 08 числа продавцю марок акцизного податку для задоволення через два місяці потреби в марках таку інформацію:
- попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами;
- реквізити платіжного документа/документів (номер, дата платіжної інструкції та сума перерахованих коштів) на перерахування плати за виготовлення марок;
- звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці (абз. 4 п. 3 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовують в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 № 1251; далі — Положення № 1251).
До 18 числа місяця, в якому подали попередню заявку-розрахунок, покупці марок мають право здійснити корегування такої заявки-розрахунку в бік збільшення, що не перевищує визначеного у ній обсягу. Додаткову попередню заявку-розрахунку подають в електронній формі (абз. 6 п. 3 Положення № 1251).
Якщо упродовж 24-х годин до покупця марок не надійшло підтвердження, покупець марок не пізніше 20 числа місяця, в якому подав попередню заявку-розрахунок, може подати продавцю заявку-розрахунок ( у т. ч. додаткову) у паперовому вигляді.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Новації в законодавстві та санкції від податківців за помилки у застосуванні РРО/ПРРО вимагають від бухгалтера глибоких знань про те, як правильно використовувати РРО/ПРРО