Яку суму ЄСВ зазначати у Розрахунку, якщо за рахунок округлень показники не відповідають підсумковим значенням

1300

Запитання

Яку суму ЄСВ необхідно зазначати в рядку 3 розділу І Розрахунку, якщо за рахунок округлень розраховані показники не відповідають підсумковим значенням Додатка 1 до Розрахунку?

Відповідь

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (далі — Розрахунок, Порядок).

Грошові суми в додатках Розрахунку заповнюють в гривнях з копійками.

При цьому, зазначені суми округлюють до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.

Базою нарахування ЄСВ, зокрема, для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову зарплату
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі Додаток 1) до Розрахунку призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу (п. 1 розд. ІV Порядку).

Рядок 3 «Нараховано єдиного внеску, усього» розділу І Розрахунку – це сума граф 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3,5 та 3,6, що дорівнює сумі відповідних показників графи 20 додатка 1 до Розрахунку відповідних місяців звітного кварталу (1, 2, 3).

Показники рядка 3 розділу І Розрахунку формують в «автоматичному режимі» за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення шляхом експорту підсумкових значень з Додатка 1 до Розрахунку.

Суми ЄСВ, які необхідно перерахувати працедавцю, повинні відповідати сумам, які відображені у рядку 7 (у розрізі місяців ) або рядку 8 (за звітний квартал) розділу І Розрахунку.

За інформацією ДПС у Харківській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
268

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23988

Виплати на дитину 2024

Соціальна допомога на дітей – це виплати, які отримують батьки, опікуни, піклувальники та й самі діти. До них належить і виплати при народженні дитини, допомога багатодітним сім’ям, державні аліменти, допомога матерям-одиначкам, грошові виплати дітям-сиротам, допомога дітям з інвалідністю. Про виплати на дітей 2024 розповімо у статті
526492

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28718