Яку суму ЄСВ зазначати у Розрахунку, якщо за рахунок округлень показники не відповідають підсумковим значенням
Запитання
Яку суму ЄСВ необхідно зазначати в рядку 3 розділу І Розрахунку, якщо за рахунок округлень розраховані показники не відповідають підсумковим значенням Додатка 1 до Розрахунку?
Відповідь
Розрахунок зарплати, звітність, перевірки
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (далі — Розрахунок, Порядок).
Грошові суми в додатках Розрахунку заповнюють в гривнях з копійками.
При цьому, зазначені суми округлюють до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.
Базою нарахування ЄСВ, зокрема, для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають:
- основну та додаткову зарплату
- інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).
Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Додаток 1) до Розрахунку призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу (п. 1 розд. ІV Порядку).
Рядок 3 «Нараховано єдиного внеску, усього» розділу І Розрахунку – це сума граф 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3,5 та 3,6, що дорівнює сумі відповідних показників графи 20 додатка 1 до Розрахунку відповідних місяців звітного кварталу (1, 2, 3).
Показники рядка 3 розділу І Розрахунку формують в «автоматичному режимі» за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення шляхом експорту підсумкових значень з Додатка 1 до Розрахунку.
Суми ЄСВ, які необхідно перерахувати працедавцю, повинні відповідати сумам, які відображені у рядку 7 (у розрізі місяців ) або рядку 8 (за звітний квартал) розділу І Розрахунку.
За інформацією ДПС у Харківській області
Особливості та чотири приклади розрахунку компенсації за невикористану відпустку, якщо працівник звільняється у 2024 році. Обчислення компенсації 2024 року, якщо у 2023-му є періоди без виплат працівникам