Яку суму ЄСВ зазначати у Розрахунку, якщо за рахунок округлень показники не відповідають підсумковим значенням

1629

Запитання

Яку суму ЄСВ необхідно зазначати в рядку 3 розділу І Розрахунку, якщо за рахунок округлень розраховані показники не відповідають підсумковим значенням Додатка 1 до Розрахунку?

Відповідь

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (далі — Розрахунок, Порядок).

Грошові суми в додатках Розрахунку заповнюють в гривнях з копійками.

При цьому, зазначені суми округлюють до двох десяткових знаків за загальновстановленими правилами.

Базою нарахування ЄСВ, зокрема, для роботодавців є суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають:

  • основну та додаткову зарплату
  • інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі (ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі Додаток 1) до Розрахунку призначений для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу (п. 1 розд. ІV Порядку).

Рядок 3 «Нараховано єдиного внеску, усього» розділу І Розрахунку – це сума граф 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3,5 та 3,6, що дорівнює сумі відповідних показників графи 20 додатка 1 до Розрахунку відповідних місяців звітного кварталу (1, 2, 3).

Показники рядка 3 розділу І Розрахунку формують в «автоматичному режимі» за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення шляхом експорту підсумкових значень з Додатка 1 до Розрахунку.

Суми ЄСВ, які необхідно перерахувати працедавцю, повинні відповідати сумам, які відображені у рядку 7 (у розрізі місяців ) або рядку 8 (за звітний квартал) розділу І Розрахунку.

За інформацією ДПС у Харківській області

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ: ставки, сплата, строки звітування

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, єдиний соціальний внесок (ЄСВ), як постановляє Закон про ЄСВ, сплачують роботодавці за своїх працівників, коли нараховують заробітну плату, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деякі інші виплати. Ще його сплачують «за себе» фізособи-підприємці. Усе про останні зміни щодо ЄСВ — читайте у статті
148324

Сплата ЄСВ у 2025 році

Єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці за своїх працівників після нарахування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деяких інших виплати. Ще його сплачують фізособи-підприємці — «за себе». Усе про ЄСВ — в огляді
35776

Сплата ЄСВ з мінзарплати: ситуації з практики

Прийняття на роботу не в перший календарний день місяця, перехідні лікарняні, неповний робочий час, внутрішнє сумісництво — ситуації, коли зарплата працівника може бути менша за мінімальну. Чи потрібно в таких випадках виконувати вимогу про сплату ЄСВ з мінзарплати? У консультації детально розглянемо кожну зі цих ситуацій і з’ясуємо, коли все ж потрібно сплачувати ЄСВ з мінзарплати, а коли — з фактично нарахованої
9038

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27155