З якої дати лікарю, що підвищив категорію нараховувати підвищену зарплату

936

Запитання

Сімейний лікар відвідував курси підвищення кваліфікації у червні 2021 року за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина». Одразу після курсів пройшов атестацію та підвищив кваліфікаційну категорію. Однак посвідчення з новою кваліфікаційною категорією надав лише в квітні 2022 року. Як нараховувати зарплату? Відколи робити перерахунок?

Відповідь

Лікарі мають атестуватися для підвищення (підтвердження) кваліфікаційної категорії один раз на п’ять років відповідно до Порядку проведення атестації, затвердженого наказом МОЗ від 22.02.2019 № 446 (далі — Порядок № 446). Лікарі, яким атестаційна комісія змінила кваліфікаційну категорію, отримують посвідчення затвердженої форми протягом місяця з дня атестації (п. 14 розд. ІІІ Порядку № 446).

Продовжуємо допомагати бухгалтерам у воєнний час


Відповідає Галина Бєлікова, експерт з кадрових питань, Київ

Питання оплати праці працівників ЗОЗ найповніше охоплюють Умови, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519). Тому чимало КНП встановлюють посадові оклади на основі Єдиної тарифної сітки, керуючись нормами Умов № 308/519.

Схему тарифних розрядів посад лікарів, посадовий оклад яких залежить від кваліфікаційної категорії, визначає пункт 2.2.5 Умов № 308/519.

Роботодавець має виплачувати заробітну плату з урахуванням підвищення посадового окладу за кваліфікаційну категорію протягом п’яти років з дня затвердження наказом органу (закладу) охорони здоров’я рішення атестаційної комісії про її присвоєння (підтвердження) (пп. 6 п. 2.4.1 Умов № 308/519). Тобто, незалежно від дати надання посвідчення про підвищення кваліфікаційної категорії, роботодавець повинен підвищити посадовий оклад з дати, зазначеної в посвідченні.

Якщо лікар атестувався в червні, роботодавець має підвищити оклад за новою кваліфікаційною категорією з 1 липня 2021 року. Тож бухгалтеру доведеться зробити перерахунок і заробітної плати, і лікарняних, і відпускних, і матеріальної допомоги за цей період.

Навіть якщо КНП запровадило іншу систему оплати праці, за принципом аналогії закону радимо не нехтувати нормами Умов № 308/519.

Колективний договір медзакладу або правила внутрішнього трудового розпорядку можуть передбачати терміни надання лікарями посвідчень про підвищення лікарських категорій. В цьому разі маєте право вимагати від лікаря пояснень щодо затримки та застосувати дисциплінарне стягнення.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як класифікувати, облікувати та оподаткувати малоцінку в медзакладі

Канцелярське приладдя, господарський інвентар, меблі, посуд, техніка, предмети інтер’єру — все це та багато чого подібного є в кожному медзакладі. Такі речі, попри їхню корить, створюють клопіт бухгалтерам — як їх класифікувати та обліковувати. Розберемо на прикладах
4336

Премії, надбавки, доплати: на що може розраховувати головбух КНП

Робота бухгалтера має належно оцінюватися. Йдеться не лише про заробітну плату, а й винагороду у вигляді премій, доплат чи надбавок. Розглянемо, які можливі додаткові виплати бухгалтерам КНП та як визначити їх розмір
22202

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам
9505

Зміни в ПДВ-декларації для ЗОЗ

Відзвітуйте з ПДВ за жовтень за оновленою формою декларації — у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Граничний термін, щоб уперше подати її: 20 листопада 2024 року
83

Інвентаризація у медзакладі 2024

Медзаклад має справу з лікарськими засобами, медвиробами, може мати наркотичні і психотропні речовини, прекурсори. Вони мають свої особливості інвентаризацій. У даному огляді – про нюанси проведення інвентаризації у медзакладі-КНП з урахуванням обставин воєнного стану
8261