Облік нерезидента та його відокремленого підрозділу як окремих платників: скільки подавати заяв № 1-ОПН

647

Запитання

Скільки заяв за формою № 1-ОПН має подати до органу контролю нерезидент та його відокремлений підрозділ, щоб одночасно стати на облік як окремі платники податків?

Відповідь

Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання

Під час акредитації, реєстрації, легалізації на території України відокремленого підрозділу нерезидента нерезидент та його відокремлений підрозділ мають стати на облік в органах контролю як окремі платники податків.

Керуйтеся Порядком обліку платників податків і зборів, що затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Щоб стати на облік, нерезидент (іноземна компанія чи організація) та його відокремлений підрозділ подають до органу контролю заяву нерезидента за формою № 1-ОПН (далі — заява № 1-ОПН) (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу).

Разом з заявою № 1-ОПН подають:

  • іноземна компанія — копії документів, що визначають пункт 64.5 Податкового кодексу України (ПК) і пункт 4.4 розділу IV Порядку № 1588 (з пред’явленням оригіналів);
  • відокремлений підрозділ нерезидента — заяву № 1-ОПН разом із копією документів, що визначають пункт 64.2 ПК і пункт 4.2 розділу IV Порядку № 1588.

Нерезидента та його відокремлений підрозділ обліковують в ДПС окремим податковим номером.

При взятті на облік в ДПС нерезиденту присвоюють дев’ятизначний реєстраційний/обліковий, який починається на «88». Відокремлені підрозділи нерезидента, зокрема його постійні представництва, обліковують за кодом ЄДРПОУ.

Після взяття на облік нерезидентові та його відокремленому підрозділу не пізніше ніж наступного робочого дня надсилають довідку про те, що їх взяли на облік як платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру фізичних осіб — підприємців та громадських формувань за формою № 34-ОПП ( п. 64.3 ст. 64 ПК, п. 3.11 розд. III Порядку № 1588).

Такі довідки видають окремо нерезидентові та його відокремленому підрозділу.

Отже, щоб одночасно стати на облік в ДПС як окремі платники, нерезидент та його відокремлений підрозділ мають подати дві заяви № 1-ОПН з копіями документів окремо за кожним платником податків.

За інформацією ДПС в Одеській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які податки сплачують резиденти Дія Сіті

У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників
33490

20-ОПП: зразок заповнення форми

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
293563

Електронне декларування 2024

Електронне декларування – це повідомлення про доходи, наявне майно, яке подають чиновники та прирівняні до них особи з метою запобігання корупції та збагаченню за рахунок держави й громадян. Яким електронне декларування є тепер, які були останні зміни в електронному декларуванні, які відомості вносити в антикорупційну декларацію та інструкції щодо її заповнення – в огляді
6773

Податкові зміни 2024: нове за Законом № 3603

Депутати внесли зміни до Податкового кодексу щодо адміністрування податків, оподаткування та аудиторської діяльності. Деякі з нововведень діють уже з 16.03.2024. Експерти системи «Експертус Головбух» розглянули основні новації щодо податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизу та єдиного податку
13890

Арешт майна 2024

Розбираємо, що таке арешт майна, яке майно можуть арештувати, коли податкова може застосувати адміністративний арешт майна, що означає повний та умовний адміністративний арешт майна
2006