Облік нерезидента та його відокремленого підрозділу як окремих платників: скільки подавати заяв № 1-ОПН

931

Запитання

Скільки заяв за формою № 1-ОПН має подати до органу контролю нерезидент та його відокремлений підрозділ, щоб одночасно стати на облік як окремі платники податків?

Відповідь

10 пам’яток: Фінансова звітність за 2024 рік

Під час акредитації, реєстрації, легалізації на території України відокремленого підрозділу нерезидента нерезидент та його відокремлений підрозділ мають стати на облік в органах контролю як окремі платники податків.

Керуйтеся Порядком обліку платників податків і зборів, що затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Щоб стати на облік, нерезидент (іноземна компанія чи організація) та його відокремлений підрозділ подають до органу контролю заяву нерезидента за формою № 1-ОПН (далі — заява № 1-ОПН) (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу).

Разом з заявою № 1-ОПН подають:

  • іноземна компанія — копії документів, що визначають пункт 64.5 Податкового кодексу України (ПК) і пункт 4.4 розділу IV Порядку № 1588 (з пред’явленням оригіналів);
  • відокремлений підрозділ нерезидента — заяву № 1-ОПН разом із копією документів, що визначають пункт 64.2 ПК і пункт 4.2 розділу IV Порядку № 1588.

Нерезидента та його відокремлений підрозділ обліковують в ДПС окремим податковим номером.

При взятті на облік в ДПС нерезиденту присвоюють дев’ятизначний реєстраційний/обліковий, який починається на «88». Відокремлені підрозділи нерезидента, зокрема його постійні представництва, обліковують за кодом ЄДРПОУ.

Після взяття на облік нерезидентові та його відокремленому підрозділу не пізніше ніж наступного робочого дня надсилають довідку про те, що їх взяли на облік як платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру фізичних осіб — підприємців та громадських формувань за формою № 34-ОПП ( п. 64.3 ст. 64 ПК, п. 3.11 розд. III Порядку № 1588).

Такі довідки видають окремо нерезидентові та його відокремленому підрозділу.

Отже, щоб одночасно стати на облік в ДПС як окремі платники, нерезидент та його відокремлений підрозділ мають подати дві заяви № 1-ОПН з копіями документів окремо за кожним платником податків.

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1506

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361456

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41531