Облік нерезидента та його відокремленого підрозділу як окремих платників: скільки подавати заяв № 1-ОПН
Запитання
Скільки заяв за формою № 1-ОПН має подати до органу контролю нерезидент та його відокремлений підрозділ, щоб одночасно стати на облік як окремі платники податків?
Відповідь
Звітуємо про контрольовані операції за 2023 рікПід час акредитації, реєстрації, легалізації на території України відокремленого підрозділу нерезидента нерезидент та його відокремлений підрозділ мають стати на облік в органах контролю як окремі платники податків.
Керуйтеся Порядком обліку платників податків і зборів, що затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).
Щоб стати на облік, нерезидент (іноземна компанія чи організація) та його відокремлений підрозділ подають до органу контролю заяву нерезидента за формою № 1-ОПН (далі — заява № 1-ОПН) (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу).
Разом з заявою № 1-ОПН подають:
- іноземна компанія — копії документів, що визначають пункт 64.5 Податкового кодексу України (ПК) і пункт 4.4 розділу IV Порядку № 1588 (з пред’явленням оригіналів);
- відокремлений підрозділ нерезидента — заяву № 1-ОПН разом із копією документів, що визначають пункт 64.2 ПК і пункт 4.2 розділу IV Порядку № 1588.
Нерезидента та його відокремлений підрозділ обліковують в ДПС окремим податковим номером.
При взятті на облік в ДПС нерезиденту присвоюють дев’ятизначний реєстраційний/обліковий, який починається на «88». Відокремлені підрозділи нерезидента, зокрема його постійні представництва, обліковують за кодом ЄДРПОУ.
Після взяття на облік нерезидентові та його відокремленому підрозділу не пізніше ніж наступного робочого дня надсилають довідку про те, що їх взяли на облік як платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру фізичних осіб — підприємців та громадських формувань за формою № 34-ОПП ( п. 64.3 ст. 64 ПК, п. 3.11 розд. III Порядку № 1588).
Такі довідки видають окремо нерезидентові та його відокремленому підрозділу.
Отже, щоб одночасно стати на облік в ДПС як окремі платники, нерезидент та його відокремлений підрозділ мають подати дві заяви № 1-ОПН з копіями документів окремо за кожним платником податків.
За інформацією ДПС в Одеській області
Як діяти, коли керівник не має змоги підписати документи, наприклад, перебуває у відпустці, відрядженні, на лікарняному тощо? Із паперовими документами можна знайти рішення. З електронним документообігом та різними КЕП посадових осіб розібратися складніше — виникає багато запитань щодо правомірності поставлених підписів. У статті підкажемо, як передати повноваження підписувати документи на час відсутності керівника та уникнути ризиків