Облік нерезидента та його відокремленого підрозділу як окремих платників: скільки подавати заяв № 1-ОПН

703

Запитання

Скільки заяв за формою № 1-ОПН має подати до органу контролю нерезидент та його відокремлений підрозділ, щоб одночасно стати на облік як окремі платники податків?

Відповідь

Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання

Під час акредитації, реєстрації, легалізації на території України відокремленого підрозділу нерезидента нерезидент та його відокремлений підрозділ мають стати на облік в органах контролю як окремі платники податків.

Керуйтеся Порядком обліку платників податків і зборів, що затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Щоб стати на облік, нерезидент (іноземна компанія чи організація) та його відокремлений підрозділ подають до органу контролю заяву нерезидента за формою № 1-ОПН (далі — заява № 1-ОПН) (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу).

Разом з заявою № 1-ОПН подають:

  • іноземна компанія — копії документів, що визначають пункт 64.5 Податкового кодексу України (ПК) і пункт 4.4 розділу IV Порядку № 1588 (з пред’явленням оригіналів);
  • відокремлений підрозділ нерезидента — заяву № 1-ОПН разом із копією документів, що визначають пункт 64.2 ПК і пункт 4.2 розділу IV Порядку № 1588.

Нерезидента та його відокремлений підрозділ обліковують в ДПС окремим податковим номером.

При взятті на облік в ДПС нерезиденту присвоюють дев’ятизначний реєстраційний/обліковий, який починається на «88». Відокремлені підрозділи нерезидента, зокрема його постійні представництва, обліковують за кодом ЄДРПОУ.

Після взяття на облік нерезидентові та його відокремленому підрозділу не пізніше ніж наступного робочого дня надсилають довідку про те, що їх взяли на облік як платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру фізичних осіб — підприємців та громадських формувань за формою № 34-ОПП ( п. 64.3 ст. 64 ПК, п. 3.11 розд. III Порядку № 1588).

Такі довідки видають окремо нерезидентові та його відокремленому підрозділу.

Отже, щоб одночасно стати на облік в ДПС як окремі платники, нерезидент та його відокремлений підрозділ мають подати дві заяви № 1-ОПН з копіями документів окремо за кожним платником податків.

За інформацією ДПС в Одеській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка за формою № 34-ОПП

Актуальний бланк форми № 34-ОПП, а також пояснення кому і коли її подавати — в консультації
8788

Неможливість виконувати податкові обов’язки – як підтвердити

Як підвередити неможливість виконувати свої податкові обов’язки під час війни, аби не було штрафів за невчасне декларування та несплату податків? Від Мінфіну вже вийшов відповідний Порядок. У статті розглянемо, які підстави він надає; які заяви, повідомлення та підтверджуючі документи для цього потрібні; коли та як їх подавати
17683

«Клуб білого бізнесу»: що варто знати

Президент України підписав Закон про «клуб білого бізнесу». Ще чекаємо на офіційне опублікування документа. Проте вже тепер ви маєте змогу оцінити, чи приймуть вас до клубу білого бізнесу і на які привілеї зможете розраховувати
209

Коли виникає податкова застава та як її позбутися

Несплата, прострочення податкових платежів. Що далі? Звичайно, це вже та ситуація, яку краще не допускати. Однак у господарському житті все можливо, як свідомо, так і через необачність. А далі – податкова застава, з першого ж дня податкового боргу. Що це значить? Які обмеження на операції з майном підприємства виникають та як позбутися податкової застави? Відповіді на питання – у цьому огляді
14994