Чи зберігати закупівельну первинку ФОП-єдиннику продавцю текстилю

760
Автор
експерт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Чи потрібно підприємцю – єдиннику під час продажу тканинних ролетів, штор, тюлі, тканини для штор, карнизів, постільної білизни, ковдр, подушок, що не входять до Переліку № 231, мати та зберігати документи, що підтверджують витрати на придбання таких товарів?

Відповідь

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Лист ДПС від 03.10.2023 № 3323/ІПК/99-00-07-04-01-06

ФОП єдинники не платники ПДВ не зобов’язані вести облік товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігати документи, що підтверджують витрати на придбання таких товарів. Крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Висновок ґрунтується на аналізі вимог Податкового кодексу України (ПК) та пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Зокрема, для цілей оподаткування платники зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі:

Заборонено формувати показники податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених даними документами.

ФОП-єдинники першої і другої груп та єдинники третьої групи не платники ПДВ ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів (п. 296.1 ПК).

Тож підприємець зобов’язаний вести облік доходів з урахуванням вимог пункту 44.1 ПК. Та не повинен підтверджувати, в тому числі первинними документами, витрати на придбання товарів.

Але податківці попередили, що необхідність мати документи, що підтверджують походження товару визначено не лише податковим законодавством.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір для ФОПів у 2025 році

ФОП військовий збір сплачують за себе з 1 січня 2025 року. Тепер це зобов’язані робити і юридичні особи — платники єдиного податку третьої групи. Скільки і коли сплачувати — в коментарі експерта
10129

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи можливе бронювання фізичних осіб-підприємців в Україні? Це питання активно обговорюють, адже багато ФОПів хочуть отримати для себе і своїх працівників відстрочку від мобілізації. Хоча на сьогодні такої можливості офіційно немає, у ВРУ розглядають кілька законопроєктів, які можуть змінити ситуацію. Розберімо, що пропонує законодавець
17314

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20362

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
599414

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
691566