Підприємство — платник ПДВ купило запчастини за ціною 3900 грн, які планує продати за ціною 9000 грн. Постачальник також платник ПДВ. Чи не заблокують податкову накладну підприємства на продаж такого товару, якщо торговельна націнка перевищуватиме 100%?
Товариство планує реалізувати металобрухт, який утворився внаслідок ліквідації основних засобів, що воно придбало до 2015 року без ПДВ. Чи повинно Товариство нараховувати зобов’язання за пунктом 199.1 ПК та проводити за підсумками календарного року перерахунок ПДВ?
Як відобразити в ПН продаж олії в кг, якщо за вхідними ПН підприємство отримало олію в пляшках? А саме, олія 5 л 1 шт. (4,6 кг) по 315 грн?
Скільки часу має платник ПДВ, щоб розблокувати розрахунок коригування до податкової накладної?
При поверненні товару ТОВ-продавець склало розрахунок коригування (РК) на суму повернення і відправило його для реєстрації покупцю. Реєстрація цього РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) була зупинена через те, що РК подав на реєстрацію платник податку, який відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
ТОВ-продавець надало документи для розблокування і отримало рішення про відмову в реєстрації РК у зв’язку з наявністю податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій. Покупець повідомив, що на даний час є в переліку ризикових платників, потрапив по ланцюгу. Які дії постачальника в даній ситуації: оскаржити рішення регіональної комісії про відмову у реєстрації РК або дочекатися, поки покупець позбудеться статусу ризикового платника та чи буде в такому випадку автоматичне розблокування?
Товариство — не платник ПДВ передало комісіонеру — неплатнику ПДВ товар на комісію для продажу на 1000 грн. Згодом Товариство реєструється платником ПДВ і отримує від комісіонера звіт про продаж товару на 1200 грн та кошти від реалізації товару. Чи повинно ТОВ скласти податкову накладну на себе на 1200 грн?
Підприємство у травні 2024 продало товар із нульовою ставкою ПДВ. Пізніше виявилося, що код ставки 903 в податковій накладній вказали помилково, операцію потрібно було оподатковувати ПДВ за ставкою 20%. Як виправити податкову накладну, в якій невірно вказали ставку ПДВ?
ТОВ, платник ПДВ, імпортуємо товар за кодом УКТ ЗЕД 7404 00 10 00 — мідь і вироби з неї. При імпорті немає мита і ПДВ. Чи буде ПДВ при реалізації на території України?
Підприємство пропорційно розподіляє ПДВ та складає зведені податкові накладні згідно з пунктом 199.1 Податкового кодексу. Реєстрація податкової накладної за листопад минулого року, яка підпадала під пропорційний розподіл, була зупинена. У березні 2024 року цю податкову накладну розблокували, і підприємство включило суму з неї до податкового кредиту березня. Який застосовувати коефіцієнт — 2023 чи 2024 року?
Чи потрібно робити уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за червень 2023 року, якщо зробили в квітні розрахунок коригування до податкової накладної за червень у зв’язку із неправильним застосуванням у ній ставки ПДВ — 20% замість 7%?
На виконання тендерного договору підприємство 20.06.2023 відвантажило бюджетній установі товар — пально-мастильні матеріали (ПММ) на суму 63 625 грн, у т. ч. ПДВ 7%. Оплата з рахунку в Держказначействі на суму 63 625 грн надійшла 05.07.2023. Підприємство склало податкову накладну (ПН) на дату оплати — 05.07.2023 із ПДВ за ставкою 7% на суму 63 625 грн.
Утім, із 01.07.2023 ставка ПДВ на пальне становить 20%. Покупець не вноситиме змін до договору. Як правильно вчинити?
Підприємство помилково склало на одне і те саме відвантаження дві податкові накладні (ПН), але з різними датами. Щоб виправити помилку, подало розрахунок коригування (РК) до ПН, яку помилково виписали на неправильну дату. Але реєстрацію РК заблокували. Щоб її розблокувати, документів фактично немає. Чи є якийсь вихід? Чи є сенс взагалі розблоковувати такий РК?