Як заповнити податкову накладну на постачання РЕЗ-товару, що його придбали з іншою одиницею виміру, аніж кілограм

86
Автор
провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Як відобразити в ПН продаж олії в кг, якщо за вхідними ПН підприємство отримало олію в пляшках? А саме, олія 5 л 1 шт. (4,6 кг) по 315 грн?

Відповідь

Із 1 грудня 2024 року для операцій вивезення окремих видів сільгосптоварів діє режим експортного забезпечення (РЕЗ). Із цієї дати в податкових накладних (ПН), що платники ПДВ складають за операціями постачання на митній території України та/або експорту окремих видів товарів, одиниці виміру товарів слід зазначати в кілограмах.

Олія соняшникова з кодом УКТ ЗЕД 1512 входить до переліку товарів, на постачання та вивезення яких за межі митної території України поширюється РЕЗ (ст. 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-ХІІ; постанова КМУ «Про запровадження режиму експортного забезпечення» від 29.10.2024 № 1261). Тому коли оформлюєте ПН на постачання такої продукції, зазначайте одиниці виміру винятково в кілограмах. Податківці пояснюють, що платник має зазначати одиницю виміру в кілограмах, незалежно від того, які одиниці виміру для такого товару використали в первинних документах (ЗІР, категорія 101.29). Утім, показники ПН все ж маєте формувати на підставі первинних документів на це постачання.

Одиницю виміру, в якій оприбутковуєте товар, можете визначати на свій розсуд. Таке рішення оформте наказом по підприємству про облік товарів за визначеними кодами у кг. У наказі також встановить коефіцієнти, за якими будете переводити в кілограми інші одиниці виміру.

Якщо цього не зробили, встановіть у договорі продажу дві одиниці виміру — і штуки (пляшки), і кілограми. У первинних документах та специфікації до договору зазначте вагу однієї штуки в кілограмах та ціну за 1 кг і за одну штуку. Наприклад, олія 5 л 1 шт. (4,6 кг) за ціною 315 грн — ціна 1 кг 68,48 грн.

Якщо в результаті перерахунку ціни товару зі штуки за одиницю в кілограми ціна товару становить число з більше ніж двома знаками після коми, податківці не вважатимуть це порушенням Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307) або підставою, щоб відмовити в реєстрації ПН або її зупинити. Вони пояснюють, що у графі 7 ціну постачання одиниці товару заповнюють у гривну з копійками, і цей показник може мати більше ніж два знаки після коми (ЗІР, категорія 101.16). Суму ПДВ у графі 11 у гривні з копійками дозволено зазначати із шістьма знаками після коми включно (п. 16 Порядку № 1307).

 

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт за формою № 1-риба (річна)

Скачайте актуальний оновлений бланк форми Звіту про добування водних біоресурсів (форма № 1-риба (річна)) і подайте її вчасно за результатами 2024 року
2694

Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду (форма 29-сг (річна))

У статті поради, які допоможуть юрособам та відокремленим підрозділам юросіб, що здійснюють сільськогосподарську діяльність подати форму 29-сг за результатами 2024 року без помилок
15282

Форма № 9-сг (річна) 2025

У статті знайдете актуальний бланк Звіту про використання добрив і пестицидів, інструкцію його заповнення та граничні терміни подання
6686

Облік агрострахування

Різновиди страхування у сільському господарстві, його особливості, державний механізм відшкодування страхового платежу, оподаткування та облік агрострахування — все це у консультації
90