Яку максимальну торговельну націнку встановити, щоб не заблокували податкову накладну

147
Автор
провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух

Запитання

Підприємство — платник ПДВ купило запчастини за ціною 3900 грн, які планує продати за ціною 9000 грн. Постачальник також платник ПДВ. Чи не заблокують податкову накладну підприємства на продаж такого товару, якщо торговельна націнка перевищуватиме 100%?

Відповідь

У цій ситуації ризик того, що податкову накладку (ПН) заблокують, залежить від низки факторів. Адже ПН, яку підприємство надішле на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), спочатку перевірятимуть на дотримання безумовних ознак реєстрації, відповідність критеріям ризиковості платника податку, і лише потім — на відповідність критеріям ризиковості операцій.

Зокрема, чи заблокують ПН, залежить від того, кому продаватимете товар. Якщо не платникові ПДВ, наприклад фізособі, спрацює ознака безумовної реєстрації за підпунктом 1 пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (далі — Порядок № 1165). У ньому визначено, що реєстрацію ПН, яка не підлягає видачі отримувачу, не зупиняють, навіть якщо платник має ризиковий статус.

Блокування ПН також залежить від того, чи маєте враховану податківцями Таблицю даних платника податків (далі — Таблиця даних), яка містить код УКТ ЗЕД товару, що його продаєте, і чи не маєте при цьому статусу ризикового платника податку. Нагадаємо, що коли в ПН відображена операція з кодом УКТ ЗЕД товару, на який маєте враховану податківцями Таблицю даних, така ПН підпадає під дію підпункту 4 пункту 3 Порядку № 1165, і її реєстрацію, знов-таки, не зупиняють.

Отже, якщо не маєте статусу ризикового платника податку, перш ніж подавати ПН на реєстрацію, радимо подати Таблицю даних із кодом УКТ ЗЕД потрібного товару на рівні стількох знаків, скільки збираєтеся записати у вихідній ПН. Якщо цю Таблицю даних врахують, а також якщо щодо вашого підприємства немає ухваленого рішення про відповідність критеріям ризикового платника, то ПН із таким самим кодом товару зареєструють, попри рівень націнки на нього.

І ще одна умова: маєте виконувати принаймні один із показників позитивної податкової історії. Якщо виконуєте — ПН не перевірятимуть на відповідність критеріям ризиковості операцій. Показники позитивної податкової історії знайдете в додатку 2 до Порядку № 1165.

Загалом рівень торговельної націнки — один із чинників, за яких ПН підпадає під перший критерій ризиковості операцій. Ці критерії наведені в додатку 3 до Порядку № 1165. Отже, ПН можуть заблокувати.

telegram.png

Перший критерій ризиковості операцій спрацьовує за двох умов.

1. Обсяг постачання товару/послуги за УКТ ЗЕД / ДКПП / умовним кодом, що його зазначили в ПН чи РК на «+», перевищує величину залишку. Його визначайте за формулою:

(обсяг придбання товару/послуги без операцій, звільнених від ПДВ та оподатковуваних за нульовою ставкою, + обсяг ввезення до України) × 1,5 – обсяг постачання товару/послуги в зареєстрованих ПН/РК.

2. Таблиця даних, яку врахували податківці, не містить такого коду товару/послуги.

Тобто щоб уникнути блокування ПН за цим критерієм, потрібно:

  • мати достатній віртуальний залишок такого товару за зареєстрованими вхідними ПН від постачальників

або

  • застосувати націнку не більше ніж 50%,

або

  • мати враховану таблицю даних платника податку.

І є четвертий варіант — продати товар не платнику ПДВ чи дотримати хоча б одного показника позитивної податкової історії. І тоді жодних ПН підприємства не перевірятимуть на відповідність критеріям ризиковості операцій.

 

Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи!

 

 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
285810

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
365911

Зведена податкова накладна 2025

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
167484