Коли нараховувати розподільчі ПДВ-зобов’язання за розблокованою накладною
Запитання
Підприємство пропорційно розподіляє ПДВ та складає зведені податкові накладні згідно з пунктом 199.1 Податкового кодексу. Реєстрація податкової накладної за листопад минулого року, яка підпадала під пропорційний розподіл, була зупинена. У березні 2024 року цю податкову накладну розблокували, і підприємство включило суму з неї до податкового кредиту березня. Який застосовувати коефіцієнт — 2023 чи 2024 року?
Відповідь
Проводити розподіл ПДВ за статтею 199 ПК необхідно за придбаннями із ПДВ подвійного призначення, тобто тими, що їх використовуєте одночасно в оподатковуваній та неоподатковуваній діяльності, і які прямо поділити між двома видами діяльності неможливо.
Водночас нараховувати розподільчі ПДВ-зобов’язання за подвійними придбаннями потрібно лише тоді, коли за вхідним ПДВ виникло право на податковий кредит. Тобто лише після того, як постачальник зареєстрував вхідну ПН. Якщо ПН за подвійними придбаннями не зареєстрували або вона заблокована, через це відтерміновується і момент, коли у платника виникає право на податковий кредит. Отже, право на податковий кредит з’явиться лише після того, як ПН зареєструють або розблокують.
Виходить, в тому періоді, в якому з’явилися підстави включити суму з ПН до податкового кредиту, підприємство має нарахувати розподільчі ПДВ-зобов’язання. Тобто, в тому звітному періоді, в якому ПН зареєстрували в ЄРПН. Зробити це потрібно з урахуванням того коефіцієнта, що діє на дату виникнення права на податковий кредит. Наприклад, якщо ПН зареєстрували у березні 2024 року, розподільчі зобов’язання також нарахуйте у березні 2024 року із застосуванням коефіцієнта розподілу 2024-го.
Хочете отримати відповідь на своє запитання?
Ласкаво просимо до онлайн-помічника Системи «Експертус Головбух».
У нас працює безлімітна експертна підтримка користувачів VIP-версії Системи!
Чекаємо на Вас!