Податкові декларації для річного податкового періоду подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного/податкового року (пп. 49.18.3 Податкового Кодексу України; ПК).
Тож за 2022 рік неприбутківці подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — звіт), затверджений наказом Мінфіну від 17.06.2016 № № 553, до 1 березня включно.
У разі недотримання вимог пункту 133.4 ПК неприбутківці подають звіт у місячний податковий/звітний період. У звіті відображають дані за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою, якщо це визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинили порушення. Також зазначають і сплачують суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
Податкове зобов’язання розраховують із суми операції/операцій нецільового використання активів. Порушника вилучають з Реєстру неприбуткових установ та організацій і вважають платником податку на прибуток з метою оподаткування з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення.
За період з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення, по 31 грудня податкового/звітного року неприбутківець-порушник щокварталу:
- подає до ДПС податкову декларацію з податку на прибуток (з наростаючим підсумком);
- сплачує податок у квартальний строк;
- подає фінзвітність.
З наступного податкового/звітного року неприбутківець-порушник подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінзвітність та сплачує податок на прибуток (розд. ІІІ ПК).