До якої дати неприбуткові організації мають подати звіт про використання доходів

Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 Податкового Кодексу України та яких внесли до Реєстру неприбуткових установ та організацій, встановили річний податковий/звітний період.

До якої дати неприбуткові організації мають подати звіт про використання доходів

Податкові декларації для річного податкового періоду подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного/податкового року (пп. 49.18.3 Податкового Кодексу України; ПК).

Тож за 2022 рік неприбутківці подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — звіт), затверджений наказом Мінфіну від 17.06.2016 № № 553, до 1 березня включно.

У разі недотримання вимог пункту 133.4 ПК неприбутківці подають звіт у місячний податковий/звітний період. У звіті відображають дані за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою, якщо це визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинили порушення. Також зазначають і сплачують суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Податкове зобов’язання розраховують із суми операції/операцій нецільового використання активів. Порушника вилучають з Реєстру неприбуткових установ та організацій і вважають платником податку на прибуток з метою оподаткування з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення.

За період з першого дня місяця, що настає за місяцем, в якому вчинили порушення, по 31 грудня податкового/звітного року неприбутківець-порушник щокварталу:

З наступного податкового/звітного року неприбутківець-порушник подає податкову декларацію з податку на прибуток і фінзвітність та сплачує податок на прибуток (розд. ІІІ ПК).

За інформацією ДПС у м. Києві


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240933

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді