Банк не перерахував податок до бюджету: хто сплатить пеню

Підприємство подало до банку, в якому воно мало відкритий поточний рахунок, платіжне доручення на сплату єдиного податку з юросіб.

Дане платіжне доручення одержано банком до виконання, що засвідчено відповідною відміткою банку на такому платіжному дорученні. При цьому, залишок коштів на вказаному поточному рахунку був достатнім для переказу коштів в рахунок оплати єдиного податку.

Заповнення платіжного доручення на сплату адмінштрафу

Банк без поважних причин не списав необхідну суму коштів з поточного рахунку підприємства. Про це було повідомлено податківців листом. Вказаний факт визнано податковим органом.

Фіскали склали податкову вимогу. В ній зазначили, що за підприємством обліковується сума податкового боргу за узгодженим грошовим зобов`язанням по єдиному податку з юридичних осіб. Контролери прийняли рішення про опис майна у податкову заставу. Крім того було ще нараховано пеню.

Підприємство сплатило борг, про що повідомило ДФС та просило скасувати податкову вимогу та рішення про опис майна. Також підприємство сплатило суму пені. Але з часом воно звернулось до ДФС з прохання відмінити нарахування пені в обліковій картці та зарахувати кошти, які були сплачені для погашення пені, як передоплату за майбутній період. Листом податковий орган залишив зазначену скаргу без задоволення.

Верховний Суд України по даній справі погодився з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, що притягнення до відповідальності у вигляді пені за неперерахування коштів до бюджету має бути застосовано саме у відношенні до банку. Тому дії податкового органу по нарахуванню в інтегрованій картці платника єдиного податку — підприємства суми пені у зв`язку з випадком несвоєчасної сплати цього податку здійснено всупереч норм чинного законодавства.

Постанова ВСУ від 21.05.2019 у справі 826/5636/16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59709

Штраф за несвоєчасну виплату заробітної плати 2024

Затримка заробітної плати — це порушення трудового законодавства, за яке передбачено штраф. Поговоримо про розмір штрафу за несвоєчасну виплату зарплати у 2024році, та коли вдасться уникнути покарання
77235

Військовозобов’язаний не оновив дані вчасно: працевлаштування і штрафи

Роботодавець прийняв на роботу військовозобов’язаного, який не оновив дані в ТЦК до 16.07.2024. Чи чекають на роботодавця і працівника штрафи, якщо підприємство повідомило про прийняття нового працівника без оновлених даних, розповість експерт
5156

Як підтвердити та оформити форс-мажорні обставини

Форс-мажорні обставини — це ті непереборні обставини, що можуть завадити веденню господарської діяльності. Однак це й те, що може зняти відповідальність за невиконання договору. Особливо актуальним форс-мажор стає під час стихійного лиха та війни. Коли такі обставини визнаються, як їх довести, чи треба доводити форс-мажор під час війни — відповіді на ці запитання знайдете у консультації
39700

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді