Якщо карантин продовжать до травня: як оформити відпустку за власний рахунок

Кабмін встановив карантин з 12 березня по 3 квітня (постанова КМУ від 11.03.2020 № 211). Потім він був продовжений до 24 квітня (постанова КМУ від 02.04.2020 № 255).

Тому, спочатку працівник подав до роботодавця заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін у зв’язку з карантином до 03.04.2020, далі — необхідно було подавати заяву про надання зазначеної відпустки до 24.04.2020 з посиланням на зазначені вище постанови.

Що робити зі щорічними відпустками, що припали на час карантину

Якщо карантин продовжать до травня: як оформити відпустку за власний рахунок

Якщо Уряд продовжить карантин до травня, працівнику знову потрібно написати заяву про надання такої відпустки із посиланням на відповідні нормативно-правові акти.

Як альтернатива, працівник може написати заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.

У свою чергу роботодавець зобов’язаний видавати відповідні накази (розпорядження) про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за кожною заявою працівника. Або, як альтернатива, видати наказ (розпорядження) про надання працівнику відпустки на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.

Законом від 17.03.2020 № 530-IX у статтю 84 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та у частину третю статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР внесено наступне: «У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною другою цієї статті».

Дана норма важлива, тому що у загальному випадку відпустка за власний рахунок за згодою сторін тривалістю більше, ніж 15 к. дн. — це порушення КЗпП і роботодавці могли б отримати адмінштраф від 30 до 100 НМДГ (ч. 1 ст. 41 КпАП України).

На сьогодні відпустка без збереження заробітної плати може тривати протягом усього карантину та її строк не враховують в 15-денну норму на рік для таких відпусток.

За інформацію ФПС України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1213

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
50678

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді