Якщо карантин продовжать до травня: як оформити відпустку за власний рахунок

Кабмін встановив карантин з 12 березня по 3 квітня (постанова КМУ від 11.03.2020 № 211). Потім він був продовжений до 24 квітня (постанова КМУ від 02.04.2020 № 255).

Тому, спочатку працівник подав до роботодавця заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін у зв’язку з карантином до 03.04.2020, далі — необхідно було подавати заяву про надання зазначеної відпустки до 24.04.2020 з посиланням на зазначені вище постанови.

Що робити зі щорічними відпустками, що припали на час карантину

Якщо карантин продовжать до травня: як оформити відпустку за власний рахунок

Якщо Уряд продовжить карантин до травня, працівнику знову потрібно написати заяву про надання такої відпустки із посиланням на відповідні нормативно-правові акти.

Як альтернатива, працівник може написати заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.

У свою чергу роботодавець зобов’язаний видавати відповідні накази (розпорядження) про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за кожною заявою працівника. Або, як альтернатива, видати наказ (розпорядження) про надання працівнику відпустки на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.

Законом від 17.03.2020 № 530-IX у статтю 84 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та у частину третю статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР внесено наступне: «У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною другою цієї статті».

Дана норма важлива, тому що у загальному випадку відпустка за власний рахунок за згодою сторін тривалістю більше, ніж 15 к. дн. — це порушення КЗпП і роботодавці могли б отримати адмінштраф від 30 до 100 НМДГ (ч. 1 ст. 41 КпАП України).

На сьогодні відпустка без збереження заробітної плати може тривати протягом усього карантину та її строк не враховують в 15-денну норму на рік для таких відпусток.

За інформацію ФПС України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді