⚡️ЯК УПРОВАДИТИ ІНДИКАТОРИ ЯКОСТІ: ДОСВІД ПЕРВИНКИ⚡️
ФОПи-єдинник, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, зобов’язані з 01.01.2021 застосовувати РРО або ПРРО.
Платні послуги у сфері охорони здоров’я, які можуть надавати підприємці, визначає Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
Цією класифікацією визначено розділ за кодом 86 «Охорона здоров’я», який поділений на групи:
- 86.1 «Діяльність лікарняних закладів»;
- 86.2 «Медична та стоматологічна практика»;
- 86.9 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я».
Зазначений розділ включає лікарні широкого профілю та спеціалізовані лікарні короткочасного або тривалого перебування пацієнтів, санаторії, профілакторії, будинки для людей похилого віку з медичним обслуговуванням, психіатричні лікарні, установи для осіб з розумовими вадами, реабілітаційні центри, лепрозорії та інші установи охорони здоров’я, що мають необхідну матеріальну базу та проводять діагностичне та медичне лікування пацієнтів, які страждають різними захворюваннями.
Також до цього розділу відносять медичні консультації та лікування в області загальної та спеціалізованої медицини як лікарями загального напряму, так і медичними спеціалістами та хірургами; стоматологічні послуги загального та спеціалізованого характеру, послуги ортодонтів.
Крім того, цей розділ включає оздоровчі заходи, які виконують не лікарні або практикуючі лікарі, а парамедичний персонал, який законно здійснює таку діяльність.
Отже, вищезазначена діяльність з 01.01.2021 здійснюється із застосуванням РРО та/або програмних РРО.
Харчування пацієнтів: як задокументувати, щоб контролери не прискіпалися
Увага: РРО/ПРРО не застосовується у разі здійснення розрахунків за надані платні послуги у сфері охорони здоров'я у безготівковій формі (з рахунку на рахунок), через банківські установи, та виключно через сервіси переказу коштів або за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування (ст. 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).
Медзаклади, що надають платні послуги та мають справу з готівкою, зобов’язані розробити порядок оприбуткування готівки в касі. За порушення порядку готівкових розрахунків посадовим особам і ФОП «світить» штраф. Розробіть дієвий індивідуальний нормативний акт за інструкціями та зразками від журналу «Головбух: Медицина».
За інформацією ГУ ДПС у Херсонській області, АР та м. Севастополі