ПДВ: поглиблена програма СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Мінфін виклав у новій редакції:
1. Форму податкової накладної (далі — ПН) та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї.
Також зазнав змін і Порядок заповнення податкової накладної.
Так, визначили, що у рядку «код» ПН зазначають ознаку джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:
- 1 — Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
- 2 — Державний реєстр фізичних осіб — платників податків (ДРФО);
- 3 — реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
- 4 — серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).
Рядок «код» заповнюють у разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН.
Крім того, збільшили кількість найменувань поставлених товарів/послуг, які вказують в одній ПН, з 9999 до 99999 позицій.
З 2021 року податківці колегіально розглядають акт перевірки, заперечення до нього та/або додаткові документи і пояснення платників податків. Спілкуватися доведеться зі спеціальним органом, що створила ДПС.
2. Форму податкової декларації з ПДВ з додатками 1—8.
Необхідність змін викликана скасуванням квартального звітного (податкового) періоду та запровадженням єдиного звітного (податкового) періоду — календарний місяць.
Таким чином, скасували додаток 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ «Заяву про вибір квартального звітного (податкового) періоду».
Виклали у новій редакції Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування.
Об’єднали додатки 1 та 5 до декларації з ПДВ.
Крім того, виключити з додатка 1 до податкової декларації з ПДВ:
- таблицю 1, в якій відображалась розшифровка податкових зобов’язань платника податку за звітний період в розрізі контрагентів. Така інформація наявна в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН);
- таблицю 1.2, в якій одноразово відображалась інформація за період з 01.07.2015 по 31.05.2018 (включно) про суми ПДВ, включені до складу податкових зобов’язань, та за якими в ЄРПН не зареєстровані податкові накладні.
3. Форму уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
А у Розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, замінили слова «ініціали та прізвище» словами «Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ».
Наказ Мінфіну від 02.12.2020 № 734 набере чинності з 01 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.