ФСС пояснив чому існують затримки у фінансуванні лікарняних і декретних

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

КОМУ ОБМЕЖУВАТИ РОЗМІР ЛІКАРНЯНИХ МІНІМАЛКОЮ, А КОМУ ДОПЛАТИТИ У 2021

Фонд соцстраху (далі — Фонд) виплачує лікарняні та декретні у повному обсязі. Однак сьогодні є затримки в строках фінансування.

Який строк затримки у фінансуванні лікарняних і декретних

Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду. На сьогодні затримка складає 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких складає 10 робочих днів відповідно до законодавства.

Чому сталися затримки у фінансуванні лікарняних і декретних

Бюджет Фонду — це частка від ЄСВ, який щомісяця сплачують застраховані особи, або сплачує роботодавець.

Від усієї суми зібраного ЄСВ до Фонду направляється 9,5727%.

По мірі сплати ЄСВ роботодавцями, ці кошти надходять на рахунок Фонду — і одразу направляються на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат:

Ще в листопаді 2020 року Фонд фінансував лікарняні і декретні упродовж одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця (замість 10 робочих днів, визначених законодавством). Усі операції були оптимізовані та прискорені, аби в період пандемії забезпечити максимальну оперативність у наданні допомог.

Однак сьогодні доходів Фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявна заборгованість була накопичена Фондом у грудні через різке зростання видатків.

Це пов’язано із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію — суттєво зросли видатки за лікарняними, також було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо. Наприклад, у грудні 2020 року Фонд прийняв на оплату лікарняні на суму 2,4 млрд грн — на 1,5 млрд грн більше, ніж у грудні 2019-го (0,9 млрд грн).

Тож попри те, що з 2021 року щомісячні надходження до бюджету Фонду покривають видатки за той же період, накопичена наприкінці минулого року заборгованість призвела до затримки у виплатах допомог.

Як пришвидшити отримання допомоги

Водночас, чисельні затримки пов’язані не з різким ростом видатків через пандемію, а викликані зволіканням у подачі заяв-розрахунків.

Фонд здійснює фінансування на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку — саме від дати її подачі, у першу чергу, залежить дата виплати.

Чи можна слідкувати за станом оплати лікарняного онлайн

Дізнатись дату прийняття Фондом заяви-розрахунку на виплату коштів можна на ї підприємстві, або у робочому органі виконавчої дирекції Фонду, де зареєстрований роботодавець. Для цього необхідно назвати номер ідентифікаційного коду. Контакти усіх робочих органів можна знайти на сайті ФСС, а номери гарячих ліній обласних управлінь нижче.

ФСС пояснив чому існують затримки у фінансуванні лікарняних і декретних

Якщо знаєте дату подачі заяви-розрахунку, слідкувати за виплатами можна онлайн у телеграм-каналі ФСС, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом профінансовано матеріальне забезпечення і страхові виплати. Інформація оновлюється за тегом #фінансування_оперативно.

Зверніть увагу, що Фонд перераховує кошти для виплати допомоги на рахунок роботодавця, який, у свою чергу, здійснює виплати своїм працівникам. Зазвичай банківські операції займають декілька робочих днів.

Щоб точно дізнатись, чи кошти вже перераховано роботодавцю, Фонд ввів додаткову звітність за тегом #фінансування_страхувальників – інформацію оновлюють у розрізі регіонів і означає, що кошти за заявами-розрахунками, поданими по наведену дату, вже знаходяться на рахунку роботодавця. Він має виплатити їх у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від ФСС.

За інформацією Фонду соцстраху


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12040

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52431

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді