Зникло світло чи зламався РРО: як заповнити звіт ЗВР-1 після відновлення роботи

Звіт № ЗВР-1 заповнюйте відповідно до Інструкції Мінфіну від 21.01.2016 № 13 та подавайте до ДПС не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, та щодо КОРО, зареєстрованих на РРО, у разі використання РК на період виходу з ладу РРО та/або відключення електроенергії. При цьому, якщо використовуєте РК на період виходу з ладу РРО подавайте Довідку у складі Звіту № 3ВР-1

image33

Суб’єкти господарювання (далі — СГ), які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосовуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) та розрахункових книжок (далі — РК), не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо не передбачили подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку (абз. 1 п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; (далі — Закон про РРО).

На період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) та РК або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО (ст. 5 Закону про РРО).

На період виходу з ладу програмного РРО (далі — ПРРО) проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім СГ, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов’язані зареєструвати КОРО (п. 1 гл. 1 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547; (далі — Порядок № 547).

Порядок подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (далі — Порядок № 13), Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (далі – Звіт № ЗВР-1) затвердив Мінфін наказом від 21.01.2016 № 13; (далі — Наказ № 13).

Звіт № ЗВР-1 подавайте щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведете разом із РК у випадках, визначених Законом про РРО (п. 3 Порядку № 13).

Звітність, пов’язана з використанням РК, подавайте у складі Звіту № ЗВР-1 та Довідки про використані розрахункові книжки до контролюючого органу за місцем реєстрації РК у терміни, визначені чинним законодавством. При поданні звітності одночасно надавати КОРО чи РК не потрібно (пп. 4, 5 Порядку № 13).

Для подання Звіту № ЗВР-1 в електронному вигляді — ідентифікатор форми F/J0500203.

Вимоги щодо порядку заповнення Звіту № ЗВР-1 визначили Інструкцією щодо заповнення Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1, що затвердили наказом № 13, та полягають в наступному:

У рядку «До державної податкової інспекції»

зазначайте назву району, міста, району в місті та міста (для міст з районним розподілом)

у рядку «реквізити суб’єкта господарювання»

наводьте найменування госпсуб’єкта та його місцезнаходження (для фізичних осіб — прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця та його місце проживання), що зазначені у Виписці з ЄДР, код за ЄДРПОУ чи реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізичної особи, крім осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта

у графі 1

порядковий номер запису у Звіті № ЗВР-1

у графі 2

фіскальний номер КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю (такий фіскальний номер зазначений на титульній сторінці КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю)

у графі 3

загальну суму проведених за звітний місяць розрахункових операцій, тобто суму коштів, яку отримали від покупців за реалізовані товари (надані послуги) (дану суму відображайте у графі 5 розділу 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 7 КОРО, зареєстрованої на господиницю)

у графі 4

частину суми розрахунків, зазначеної в графі 3, що оподатковуєте ПДВ (дану суму відображайте у графі 6 розділу 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 8 в КОРО, зареєстрованої на господиницю. Якщо акцизний податок не сплачуєте, то графи 3 та 4 Звіту № ЗВР-1 повинні співпадати

у графі 5

частину суми розрахунків, зазначеної в графі 3, що оподатковуєте акцизним податком (дану суму відображають платники акцизного податку у графі 7 розділу 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 9 КОРО, зареєстрованої на господиницю)

у графі 6

суму ПДВ, обчислену виходячи із суми розрахунків, зазначеної у графі 4 (дану суму відображайте у графі 8 розділу 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 10 в КОРО, зареєстрованої на господиницю. Якщо використовуєте декілька ставок ПДВ, зокрема, 20% та 7%, то зазначайте загальну суму податку)

у графі 7

суму акцизного податку, обчислену виходячи із суми розрахунків, зазначеної у графі 5 (дану суму відображайте у графі 9 розділу 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 11 в КОРО, зареєстрованої на господиницю)

у графі 8

загальну суму коштів, виданих при поверненні товару (рекомпенсації послуги тощо) (дану суму відображають у графі 10 розділу 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 12 в КОРО, зареєстрованої на господиницю). Якщо упродовж звітного місяця через РК зареєстрували помилково введені суми, то ці суми не включайте до граф 3–8. За бажанням до Звіту № ЗВР-1 можете додати пояснювальну записку щодо помилково введених сум

У рядку «Разом» граф 3 – 8

підсумки показників за відповідними графами. Якщо упродовж звітного місяця через РК зареєстрували помилково введені суми, то ці суми не включайте до граф 3—8. За бажанням до Звіту № ЗВР-1 можете додати пояснювальну записку щодо помилково введених сум.

Звіт № ЗВР-1 заповнюйте в гривнях з копійками. Його підписує директор (керівник) та головний бухгалтер — для юросіб, особисто ФОП — для фізосіб. Факт прийняття Звіту № ЗВР-1 ДПС засвідчує підписом (КЕП) уповноваженої посадової особи із зазначенням дати його подання. Звіт № ЗВР-1 скріплює печаткою СГ, якщо наявність такої передбачили чинним законодавством.

За інформацією ДПС у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48162

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22780

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41138

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді