Можливість перерахування неприбутковою організацією благодійної допомоги

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Відповідно до Податкового кодексу України, до неприбуткових організацій застосовується особливий (пільговий) режим оподаткування податком на прибуток

Відповідно до Податкового кодексу України (ПК), до неприбуткових організацій застосовується особливий (пільговий) режим оподаткування податком на прибуток.

Вимогою для неприбуткових організацій є те, що основною метою їх діяльності не повинно бути одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства й іншої діяльності, передбаченої законодавством.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Право на користування пільги в оподаткуванні виникає після внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ органами державної фіскальної служби в порядку, встановленому законодавством.

Порядок пільгового оподаткування застосовується до благодійних фондів і благодійних організацій, створених у порядку, визначеному законом для провадження благодійної діяльності (пп. «б» п. 157.1 ПК).

Від оподаткування звільняються доходи, отримані ними у вигляді:

  • коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;
  • пасивних доходів;
  • коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від ведення їх основної діяльності, з урахуванням положень пункту 157.13 ПК;
  • дотацій або субсидій, отриманих із державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх одержувачам згідно із законодавством з метою зниження рівня таких цін.

Відповідно до пункту 157.15 ПК, під терміном «основна діяльність» слід розуміти діяльність неприбуткових організацій, яка визначена для них як основна законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, у тому числі з надання благодійної допомоги.

Крім того, ПК вимагає, щоб статутні документи неприбуткових організацій містили вичерпний перелік їх видів діяльності, які не передбачають одержання прибутку згідно з нормами законів, що регулюють їх діяльність (п. 157.15 ПК).

Одним із порушень, що є підставою для виключення організацій з Реєстру, є використання звільнених від оподаткування коштів на цілі, не передбачені статутом, зокрема, для провадження господарської діяльності. Кошти та майно, використані не за цільовим призначенням, вважаються доходом і підлягають оподаткуванню за ставкою, встановленою пунктом 151.1 ПК (п. 157.14 ПК).

При цьому центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, формується і ведеться Реєстр волонтерів антитерористичної операції, до якого включаються благодійники — фізичні особи.

Отже, перерахування коштів у вигляді благодійної допомоги неприбутковою організацією безпосередньо її отримувачам або через волонтерів можливе, якщо така благодійна діяльність не суперечить статутній діяльності такої неприбуткової організації.

Детальніше про це йдеться в листі ДФС «Актуальні питання оподаткування в період проведення антитерористичної операції (АТО) (волонтерська діяльність)» від 06.11.2014.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відкриваємо інтернет-магазин

Торгівля через інтернет економить витрати продавців на збут товарів та час покупців на шопінг. Тож не дивина, що все більше суб’єктів господарювання відкриває інтернет-магазини
14153

Розрахунок середньої заробітної плати 2025: приклад для відпускних і компенсації

В основі розрахунку відпускних — середня заробітна плата. Її розраховуйте за Порядком № 100. Розглянемо, як розрахувати середню зарплату для відпускних з урахуванням усіх особливостей воєнного часу
209804

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414755

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242164

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді