Виправлення помилок з ЄСВ до закінчення подання об’єднаного Розрахунку

Дізнайтесь, яким чином у Розрахунку та додатках 1, 2 або 3 до нього з типами форм «Звітний новий» провести коригування сум ЄСВ у зв’язку з виправленням помилок до закінчення строку подання

Чи буде адмінвідповідальність за те, що порушили законодавство з ЄСВ під час війни

Нагадуємо, Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання (далі — Порядок) затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

Проведення коригувань Розрахунку здійснюйте відповідно до розділу V Порядку.

Поданим і прийнятим до граничного строку подання вважають Розрахунок, який прийнятий податковим органом та пройшов всі контролі, у тому числі під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття податковим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період (п. 2 Порядку).

На підставі такого Розрахунку здійснюють коригування необхідних реквізитів та показників як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.

Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків крім тих, у яких проводите коригування.

За необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний» до закінчення строку його подання подавайте Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 3 розд. V Порядку). У разі необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний новий» до закінчення строку його подання подавайте Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 4 розд. V Порядку).

Розрахунок «Звітний новий» для платників ЄСВ подається на підставі інформації з раніше поданого Розрахунку і містить інформацію лише за рядками з реквізитами та сумами нарахованого ЄСВ, які уточнюєте. Для заповнення також використовуйте інформацію з повідомлень про виявлені помилки, які відправляє податковий орган.

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації повторіть всі графи такого рядка і у відповідній графі додатків укажіть «1» — на виключення рядка (абз. 3 п. 6 розд. V Порядку).

Для введення нового або пропущеного рядка повністю заповніть всі його графи і у відповідній графі додатків укажіть «0» — на введення рядка (абз. 4 п. 6 розд. V Порядку).

Для заміни одного помилкового рядка іншим виключіть помилкову інформацію відповідно до абзацу другого пункту 6 розділу V Порядку та введіть правильну інформацію відповідно до абзацу третього пункту 6 розділу V Порядку, тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи укажіть «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення (абз. 5 п. 6 розд. V Порядку).

Поданими до закінчення граничного строку подання вважають всі прийняті податковим органом Розрахунки з типом «Звітний» та «Звітний новий», тобто первинні дані та всі проведені коригування даних за такий звітний (податковий) період (п. 7 розд. V Порядку).

Якщо в додатках 1, 2 або 3 до Розрахунку в межах звітного (податкового) періоду під час подання Розрахунку з типом «Звітний новий» вилучили відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб, які були помилковими, то таку інформацію вважатимуть вилученою із додатка до Розрахунку за цей звітний податковий період та відповідні зміни знайдуть відображення у відповідних графах: 1, 2, 3, 7, 8 розд. I; 1, 2, 3, 4, 5, 9, 13, 14, 15, 16 розд. II та 1, 2, 6, 7 розд. III Розрахунку (до пп. 1 п. 9 розд. V Порядку).

Аналогічний порядок застосовується, якщо в додатках 1, 2 або 3 до Розрахунку в межах звітного (податкового) періоду під час подання Розрахунку з типом «Звітний новий» включили відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб.

Якщо після здійснених коригувань сума виключених показників перевищує суму включених показників, то у зазначених вище графах відобразять різницю, на яку зменшились відповідні показники. У такому разі допускається відображення таких показників у відповідних графах розділу I, II, III Розрахунку з типом «Звітний новий» зі знаком «–». Якщо після здійснених коригувань сума виключених показників менша за суму включених показників, то у зазначених вище графах відобразять різницю, на яку збільшились відповідні показники.

Якщо в додатках 1, 2 або 3 до Розрахунку з типом «Звітний» не зазначили необхідну інформацію по одній або декількох застрахованих особах, то в додатку з типом «Звітний новий» зазначте необхідні відомості по одній або декількох застрахованих особах. Таку інформацію вважатимуть доданою до Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» за цей звітний податковий період та відповідно на таку суму збільшать сума ЄСВ, яка підлягала перерахуванню по Розрахунку з типом «Звітний» (пп. 3 п. 9 розд. V Порядку).

При виявленні в межах звітного (податкового) періоду помилки в сумах нарахованого ЄСВ під час подання Розрахунку «Звітний новий» подайте новий Розрахунок з типом «Звітний новий», у якому проведіть коригування лише за рядками, які уточнюєте на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний новий» у порядку, визначеному абзацом п’ятим пункту 6 розділу V Порядку. А саме: для заміни одного помилкового рядка іншим виключіть помилкову інформацію та введіть правильну інформацію, тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи укажіть «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення (пп. 4 п. 9 Порядку).

Водночас, для проведення коригувань сформуйте та подайте Розрахунок з типом «Звітний новий» або «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01 — 05 та у рядку 031 для платників ЄСВ, а також інформацію про додатки, у яких проводитимете коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 цього Розрахунку. При цьому додатки, інформацію щодо яких не коригуєте, у рядку 06 не вказуйте та відповідно не подавайте (п. 8 розд. V Порядку).

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (Податковий розрахунок): оновлено

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку
647382

Сплата ЄСВ ФОП у 2025 році

Усі фізособи-підприємці є платниками єдиного соціального внеску «за себе». Як він сплачуватиметься у 2025 році – у цьому огляді
32196

Сплата ЄСВ у 2025 році

Єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці за своїх працівників після нарахування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деяких інших виплати. Ще його сплачують фізособи-підприємці — «за себе». Все про ЄСВ — в огляді
6553

ЄСВ: ставки, сплата, строки звітування

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), як постановляє Закон про ЄСВ, сплачують роботодавці за своїх працівників, коли нараховують заробітну плату, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деякі інші виплати. Ще його сплачують «за себе» фізособи-підприємці. Усе про останні зміни щодо ЄСВ – читайте у статті
139420

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
69513

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді