Як відобразити у податковій звітності з ПДВ коригування на правильний ІПН покупця

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці роз’яснили нюанси відображення у податковій звітності з ПДВ операції, пов`язаної з виправленням помилки в індивідуальному податковому номері покупця шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної та другої податкової накладної

image58

На дату виникнення податкових зобов’язань платник зобов’язаний скласти податкову накладну (ПН) в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений Податковим кодексом України (ПК) строк.

Зокрема, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до ПН (п. 192.1 ПК).

У випадку зазначення «невірного» індивідуального податкового номера (далі – ІПН) при складанні ПН на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку – продавець, для виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової ПН (з «невірним» ІПН), який підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг. Крім того, платник зобов’язаний скласти другу ПН на дату виникнення податкових зобов’язань із зазначенням вірного ІПН покупця.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

До податкової декларації з ПДВ (далі — декларація) вносять дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (абз. 2 п. 1 розд. ІІІ Порядку № 21).

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (абз. 1 п. 6 розд. ІІІ Порядку № 21).

У складі декларації подавайте передбачені Порядком № 21 додатки (за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках) .

Зокрема, у додатку 1 (Д1) до декларації зазначайте відомості про суми ПДВ, зазначені у ПН/РК до ПН, не зареєстрованих в ЄРПН, та про податковий кредит з урахуванням його коригування.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах платник самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ПК).

Оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов’язання, визначені на дату складання ПН з «невірним» ІПН. РК та друга ПН не впливають на визначене податкове зобов’язання, тому операція, пов’язана з виправленням помилки в ІПН покупця, відображенню безпосередньо у податковій декларації з ПДВ не підлягає.

У той же час якщо невірний ІПН, крім ПН, також зазначили у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ, то виправити такий невірний ІПН слід шляхом подання уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації. При цьому додайте до нього додаток 1, в якому таку помилку виправляйте методом «сторно».

За інформацією ДПС по роботі з ВПП

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25132

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
193520

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
4701

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
11082

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34314

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді