Розрахунок зарплати, звітність, перевірки
Трудовий договiр — угода мiж працiвником i власником пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноваженим ним органом чи фiзичною особою, за якою працiвник зобов'язується виконувати роботу, визначену цiєю угодою, з пiдляганням внутрiшньому трудовому розпорядку. А власник пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноважений ним орган чи фiзична особа зобов'язується виплачувати працiвниковi заробiтну плату i забезпечувати умови працi, потрiбнi для виконання роботи, передбаченi законодавством про працю, колективним договором й угодою сторiн (ст. 21 Кодексу законів про працю України; далі – КЗпП).
Оформлювати трудовi вiдносини з працiвником у вихiдний день законодавством України про працю не заборонено.
Керiвники пiдприємств, ФОП мають право самостiйно встановлювати iндивiдуальнi графiки роботи вiдповiдно до правил внутрiшнього трудового розпорядку та колективного договору. При цьому вихiднi днi можуть не збiгатися iз загальновстановленими календарними вихiдними днями.
Графiки роботи готують таким чином, щоб тривалiсть робочого часу працівника за облiковий перiод не перевищувала нормального числа робочих годин як вказано у статтях 50 i 51 КЗпП.
Таким чином, трудовий договір можна укладати в будь-який день тижня, незалежно вiд того, буднiй вiн чи вихiдний. Єдина умова до початку роботи за укладеним трудовим договором потрібно направити повідомлення в ДПС про дату початку роботи, тобто оформити наказ про прийняття на роботу працівника у робочий день. Наприклад 29.09.2023, що працівник приступає до роботи 01.10.2023.
За інформацією Центрального регіону інспекційної діяльності у Дніпропетровській області
Ця стаття систематизує інформацію про процедуру бронювання з урахуванням нещодавніх змін у законодавстві та запровадження бронювання через Портал Дія. П’ять готових зразків допоможуть підготувати пакет документів для бронювання за списками військовозобов’язаних