Коли можна відкоригувати зведену ПН, яку склали на вимогу п. 198.5 або п. 199.1 ПКУ
Запитання
Податківці пояснили, коли можна відкоригувати зведену податкову накладну, яку склали на вимогу п. 198.5 або п. 199.1 ПКУ, якщо реєстрацію зменшуючого розрахунку коригування до податкової накладної, що включили до цієї зведеної податкової накладної, зупинили.
Відповідь
Якщо виникли підстави, визначені п. 192.1 ПКУ для зменшення податкового кредиту, але реєстрацію відповідного розрахунку коригування, складеного постачальником товарів/послуг, зупинено, то платник податку – покупець повинен у звітному періоді, протягом якого був проведений такий перерахунок, самостійно зменшити податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки.
Водночас, у податковому періоді, у якому за результатами проведеного перерахунку зменшено, у т. ч. на підставі бухгалтерської довідки, суми ПДВ, що були віднесені до податкового кредиту при придбанні з ПДВ товарів/послуг, необоротних активів, які призначалися для використання або часткового використання в неоподатковуваних операціях, платник податку може скласти розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, яку склав відповідно до п. 198.5 або п. 199.1 ПКУ, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
При цьому, у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування платник податку має право зменшити суму податкових зобов’язань, нарахованих згідно з пунктом 198.5 або п. 199.1 ПКУ у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, у якому складено розрахунок коригування. А у разі його несвоєчасної реєстрації в ЄРПН – у декларації того звітного періоду, в якому такий розрахунок коригування зареєстровали в ЄРПН.
За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків